אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי אג"ח ה': "תשובה מתחמק מאחריות - דלק נדל"ן התנהלה לפי צרכיו" צילום: עמית שעל

בעלי אג"ח ה': "תשובה מתחמק מאחריות - דלק נדל"ן התנהלה לפי צרכיו"

בעל השליטה בדלק נדל"ן קיבל עוד מכתב זועם, הפעם מבעלי אג"ח ה', שבו הם תוקפים את ההסדר המוצע ומצביעים על האחריות שיש לתשובה ולדירקטוריון החברה על מצבה

29.11.2011, 13:57 | כתב כלכליסט

"יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן וכל אחד מנושאי המשרה בחברה נושאים באחריות אישית לחובותיה העצומים של החברה לבעלי אגרות החוב" – זוהי עמדתם של הנאמן ונציגות מחזיקי אג"ח ה', כפי שנמסרה היום (ג') במכתבים מאת עורכי דינה של הנציגות לחברת דלק נדל"ן. בכך מצטרפים בעלי האג"ח למחזיקי אג"ח כ"ה (הסדרה הקצרה) שכבר הזהיר ובחלקם אף תבעו את החברה ואת העומד בראשה - יצחק תשובה. המכתבים נשלחו לחברת דלק נדל"ן וכן לתשובה ולשאר הדירקטוריון.

אג"ח ה' הינה הסדרה בעלת ההיקף הגדול ביותר מסדרות אגרות החוב של דלק נדל"ן. במכתבם מודיעים עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני ממשרד קליר-בנימיני, המייצגים את מחזיקי אג"ח ה' כי מרשיהם "אינם מתכוונים להשלים עם שמיטת חובות תוך התחמקות של בעל השליטה מאחריותו לחובות החברה". בין השאר הם מצביעים על העובדה שבמשך תקופה ארוכה "שילמה החברה חובות לנושים שונים, שאינם מחזיקי אגרות החוב, לרבות לבעל השליטה וחברות בשליטתו בהיקף של מיליארדי שקלים, הכל בחסות נושאי המשרה.... לטובת בעל השליטה וכן באופן המעדיף נושים בצורה הפסולה ביותר".

עורכי הדין קובעים כי הפרסום התמוה של מכתב פרופ' אמיר ברנע בשבוע שעבר רומז לאפשרות כי בעל השליטה מבקש להתנער מאחריותו לחובות החברה, ולאור זאת הם רואים לנכון למסור הודעה על כך שלא רק דלק נדל"ן, אלא גם בעל השליטה שלה וכל אחד ממנהליה נושאים באחריות לחוב. האחריות, הם מדגישים, מוטלת גם על נושאי משרה שאינם מכהנים עוד כנושאי משרה בחברה, וכן על גופים בשליטת בעל השליטה.

במכתבם מוסרים עוד עורכי הדין, כי בדיקה ראשונית מוכיחה שדלק נדל"ן ונושאי המשרה "לא שימשו אלא כידו הארוכה של בעל השליטה, כאשר החברה מתנהלת לפי צרכיו וכאשר טובת החברה נסוגה מפני טובת בעל השליטה ומפני טובת שאר עסקיו, והכל על גבם של מחזיקי אגרות החוב".

קליר ובנימיני כתבו כי ברנע מתעלם מאחריותו של תשובה לחובות החברה, וזאת תוך התעלמות מעמדות שהחברה ביטאה רק בחודש אוגוסט האחרון, כאשר הודגש שבמהלך מתווה כולל להסדר "לא תהיה הפחתה של קרן החוב".

הצעת ברנע, לעומת זאת אומרים עורכי הדין, מדברת על שמיטת חובות בהיקף עצום. עמדה זו " מהווה הפרת חובותיהם של נושאי המשרה על פי דין ואינה מתיישבת כלל עם התנהלות החברה ונושאי המשרה שלה עד כה", מתריעים עורכי הדין.

"הנאמן ומחזיקי אגרות החוב אינם מתכוונים להשלים עם שמיטת חובות תוך התחמקות של בעל השליטה מאחריותו לחובות החברה", מובהר במכתב. נציגי אג"ח ה' הודיעו עוד כי לא יתייחסו להצעות כלשהן להסדרים שאינן כוללות תרומה מספקת של בעל השליטה במסגרת הסדר.

מדלק נדל"ן נמסר בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את הטענות משוללות היסוד. החברה פועלת בשקיפות ועל פי כל דין ותעשה הכל ביחד עם בעל השליטה כדי להגיע למתווה מוסכם על הצדדים לטובת החברה ומשקיעיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות