אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשי פרידמן מכין את הקרקע לעסקת בעלי עניין באזורים

הרשי פרידמן מכין את הקרקע לעסקת בעלי עניין באזורים

בכוונת פרידמן למזג את פעילות הנדל"ן הפרטית שלו אל אזורים ובכך להגדיל את אחזקתו בחברה. המהלך דורש את אישור הדירקטוריון ובעלי המניות

29.11.2011, 14:04 | ענת ציפקין

הרשי פרידמן, בעל השליטה (64%) בחברת הנדל"ן אזורים, מתכנן לצקת לתוך החברה פעילות פרטית שלו בתחום הנדל"ן, כך עולה מדיווח שהוציאה היום (ג') אזורים לבורסה.

פרידמן, יהודי חרדי מקנדה, רכש את השליטה באזורים במרץ השנה תמורת 300 מיליון שקל. מהודעתה של החברה עולה כי המהלך, המוגדר כעסקת בעלי עניין מתוקף היותו מבוצע בין החברה ובין בעל השליטה בה. המהלך טרם עבר את אישור דירקטוריון החברה, ואף לאחר מכן, על פרידמן לעבור שלבים נוספים לאישור העסקה, בין היתר את אישורה של אסיפת בעלי המניות של אזורים.

על פי הערכות, המהלך עדיין נמצא בשלביו הראשונים, אולם במידה וייצא אל הפועל, הוא צפוי להביא לכך שפעילות הנדל"ן של פרידמן בישראל, תרוכז בידי אזורים. ככל הידוע, פועל פרידמן בישראל בין היתר באזור ירושלים, עליהם נמנים פרוייקטי ארזי הבירה בעיר עצמה, ופרוייקט ארזה במוצא. אזורים מציינת כי בתמורה להעברת פעילות הנדל"ן של פרידמן אל תוך החברה, הוא יגדיל את אחזקותיו בה, אך לא מציינת באיזה היקף.

פרידמן רכש את השליטה באזורים מידי מזרחי טפחות , הנושה הגדול ביותר של שעיה בוימלגרין, במחיר שהעניק לחברה שווי שוק של כ-480 מיליון שקל. כיום נסחרת איזורים בשווי שוק של 227 מיליון שקל בלבד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות