אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדס ארזים: פילת פועלת בניגוד לתקנות הממשל התקין

הדס ארזים: פילת פועלת בניגוד לתקנות הממשל התקין

בית ההשקעות, בעל המניות הגדול בחברה, טוען כי דירקטוריון פילת אישר עסקאות בעלי עניין בעייתיות

30.11.2011, 07:14 | גולן חזני

פילת טכנולוגיות עוברת תקופה סוערת ולא בפעם הראשונה. מהודעות החברה עולה, כי ארבעה מועמדים לדירקטוריון החברה, חלקם דירקטורים מכהנים, בהם דליה רבין פילוסוף, איצ'ה מנחם, יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, שמשמש כיו"ר ועמד להיבחר לתקופה נוספת, דרור נגל, ושלמה בראון הסירו את מועמדותם.

נייר עמדה שפרסמה אתמול החברה חושף טענות קשות של בית ההשקעות הדס־ארזים, בעל המניות הגדול בחברה (18.3% מהמניות), על אופן הניהול בחברה, ושורה של הטבות למקורבים של בעלי מניות בחברה. הדס ארזים דורשת למנות שתי דח"ציות לחברה כדי לפקח על הפעילות שלה.

הנייר, שהוכן ע"י עו"ד רונן וינוגרד ממשרד ארנון שגב, טוען כי הדס ארזים חוששת, לכאורה, כי החברה מתנהלת בניגוד להוראות ממשל תאגידי תקין. לטענת הדס ארזים, לאחרונה התאגדו מספר בעלי מניות שמחזיקם יחד ב־21.2% מהמניות בהסכם הצבעה ונראה כי אותם גורמים ביצעו תוך פחות משנה שורה של עסקאות בעלי עניין. באחד המקרים הנזכרים, מונה חגי אלון, אחיו של בעל מניות בחברה, נמרוד קלוסקה, למשנה למנכ"ל עם שכר בעלות חודשית של 75 אלף שקל.

הדס ארזים מביאה ארבע דוגמאות נוספות שבעטיין איבדה אמון בדירקטוריון, כמו התפטרותו של דירקטור חיצוני בחברה, והעובדה שהחברה החליטה להחליף משרד רואה חשבון בשנה האחרונה. הדס דורשת להביא את הנסיבות לכך לידיעת המשקיעים.

כן מוזכר גד לוטן, מנכ"ל החברה, שחיסל את אחזקותיו בחברה בהיקף של אלפי שקלים, בעיתוי בעייתי, לכאורה, ארבעה ימים לפני פרסום הדו"חות הכספיים.

מפילת נמסר: "אנו המומים מפנייתה של הדס ארזים לבעלי המניות של החברה. כל ההחלטות שנעשו בחברה אושרו בוועדת הביקורת של החברה המורכבת משני דירקטורים חיצוניים ומד"ר זיו רייך, נציג חברת הדס ארזים. אנו תמהים על כך שלמרות שעבר זמן רב מאז אושרו ההחלטות, נציגי הדס ארזים בוחרים להטיל בהן ספק. כל ההחלטות שנעשו בחברה נעשו אך ורק לטובת החברה ולאינטרס של בעלי המניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות