אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצלאוי: יתכן שתיווצר מגמה שלילית במחירי הדירות בגלל המחאה החברתית צילום: עמית שעל

מצלאוי: יתכן שתיווצר מגמה שלילית במחירי הדירות בגלל המחאה החברתית

הרווח הנקי זינק ביותר מפי 3 ל-16.6 מיליון שקל. מצלאוי מעריכה כי הירידה בקצב מכירת הדירות צפויה להיות זמנית בלבד. מתחילת הרבעון הרביעי ועד למועד פרסום הדוחות הכספיים מכרה החברה דירות בודדות

29.11.2011, 21:19 | שהם לוי

האם המגמה בשוק הדיור הישראלי השתנתה? על פי דוחות הרבעון השלישי של חברת הבנייה מצלאוי שפורסמו היום בבורסה, יתכן שתיווצר מגמה שלילית במחירי הדירות בגלל המחאה החברתית, אך מנגד מעריכה החברה כי הנסיגה בהיקף המכירות הינה זמנית בלבד.

מתחילת הרבעון הרביעי ועד למועד פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השלישי הצליחה החברה למכור דירות בודדות בלבד, כלשונה, כך שאם לא תמכור בדצמבר כמות דירות משמעותית, תציג החברה רבעון נוסף של קיפאון במכירות.

"במהלך הרבעון השלישי הורגשה מגמה של ירידה דרסטית עד כדי הקפאה, בקצב מכירת הדירות למגורים, הן ברחבי הארץ והן בפרויקטים של החברה, ובתחילת הרבעון הרביעי עד למועד פרסום הדוחות הכספיים החלה מכירה של דירות בודדות", כתב דירקטוריון החברה.

בשלב זה מציינת מצלאוי כי היא לא מסוגלת להעריך מה מידת ההשפעה האפשרית של יישום המלצות ועדת טרכטנברג (במידה והממשלה תיישם אותם) וכן את השפעת הצעדים שננקטו להוזלת מחירי הדירות.

הכנסות החברה ממכירת דירות ומנכסי השכרה הסתכמו ב-161.7 מיליון שקל, לעומת 130.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול בהכנסות נובע במסירה גדולה יותר של דירות.

דירקטוריון מצלאוי מציין כי במהלך הרבעון השלישי מסרה החברה 95 דירות, היקף שנחשב גבוה יחסית. בהתאם הכירה החברה בהכנסות מפיתוח מקרקעין שהניבה לה רווח גולמי גבוה ברבעון השלישי, מה שלא צפוי לטענתה לחזור על עצמו ברבעונים הקרובים.

מאז תחילת השנה מכרה החברה 24 יחידות דיור, כשחלקה הוא 22 יחידות דיור.

בשורה התחתונה הציגה החברה קפיצה של יותר מפי 3 ברווח הנקי ל-16.6 מיליון שקל. זאת בהשוואה לרווח נקי של 5.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הממשלה תטפל בנושא הדיור בדיוק כשם שטיפלה בנפגעי האסון בכרמל
הציבור הולך שולל ע"י הממשלה וביבי שאמר דאז במעמד של מס' ימים שלאחר האסון שהוא מבקש "טיפול מהיר וללא בירוקרטיה, שהמפונים מבתיהם שנפגעו ישובו בהקדם לביתם, בכל האזרחים שבתיהם נפגעו האסון" ----שנה לאחר מכן, מה קרה??? עדיין רוב האזרחים הללו מתגוררים בקרווילות - ובתיהם לא תוקנו!!! כך גם יעשה הטיפול במחירי הדיור הגואים, ובבעית הנדל"ן בישראל!!!! אל תמתינו לניסים כי מאת ממשלת ישראל לא תבוא הישועה!!!
אלעד אלטיט , קרית אונו  |  29.11.11
6.
פשוט מסוכן לקנות היום דירה, בלי קשר לחברה המדווחת...
מה הסיכונים בקניית דירה היום: 1. קונים דירה בעשרות אחוזים מעל שוויה הריאלי 2. מסתכנים בכך שהקבלן ייפול 3. הבנק המלווה ידרוש כספים רבים לסיום הבנייה 4. תקופת הבנייה תתארך בחודשים רבים עד שנים.. עוד הוצאות שכירות וכאב ראש 5. סטנדרט הבנייה עלול לרדת משמעותית
אזהרה  |  29.11.11
5.
"בגלל המחאה החברתית"??? ממש לא, אלא בגלל שהמחירים הם מחירי בועה שערורייתיים
מחאה חברתית או לא מחאה חברתית - אני לא קונה עד שהם לא יורדים. ו... אם הם לא יורדים - אני והמשפחה יורדים, כך נסייע גם להפחתת הביקוש שגם כך מזערי... שלא יעבדו עליכם - בעלי דירות ממונפים יזדקקו להרבה כסף כשהבנקים ידרשו בטחונות נוספים כנגד ההלוואות שלקחו. וכשהראשונים יקרסו - היתר יקרסו כמו מגדל קלפים.
טורבו  |  30.11.11
לכל התגובות