אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאמה נגד תשובה ודלק נדל"ן: "מדובר בחברה משפחתית ולא ציבורית" צילום: מיקי אלון

שאמה נגד תשובה ודלק נדל"ן: "מדובר בחברה משפחתית ולא ציבורית"

יו"ר ועדת הכלכלה לקראת הדיון היום בהסדר החוב של דלק נדל"ן: "החברה אינה ראויה לגייס מיליארדים מכספי הפנסיה של כולנו"

30.11.2011, 09:59 | כתב כלכליסט

"חברה כמו דלק נדל"ן, בה הבת, האח והחתן של בעל השליטה מקבלים תשלומים, שכר, אופציות והטבות בסך כולל של עשרות מיליונים היא חברה משפחתית ולא חברה ציבורית", כך מסר היום ח"כ כרמל שאמה הכהן, יו"ר ועדת הכלכלה, לקראת הדיון היום בהסדר החוב של דלק נדל"ן.

לדבריו, "חברה בה משולמים הוצאות שכר הטבות ודמי ניהול וייעוץ למנהלים ולחברות אחרות בבעלות בעל השליטה בסך של עשרות מיליוני שקלים היא חברה שאינה ראויה לגייס מיליארדים מכספי הפנסיה של כולנו ובטח שהסדר החוב, התספורת, המוצעת אינה מוגשת בידיים נקיות אלה ידיים שהפקירו את כספי הציבור בין אם הרשלנות היתה של ההנהלה או של הבעלים או משותפת לשניהם.

"שתיקת הגופים המוסדיים לאורך כל הדרך אל מול עסקאות בעלי עניין שאושרו לרבות עסקת רכישת חברת חוף הכרמל מתשובה עצמו וכן באישור העסקת קרובי המשפחה ואל מול התספורת המוצעת צריכה להדליק נורה אדומה אצל כולנו שמשהו רקוב מאד בשוק ההון הישראלי והחסכון הפנסיוני לשם כל אחד מאיתנו מפקיד כל חודש את עתידו הכלכלי. זה לא הוגן ולא צודק שכאשר השווקים עולים בעלי השליטה והמנכ"לים חוגגים עם הטבות של עשרות מיליונים וכשהתמונה מתהפכת לא רק שלא מחזירים את הבונוסים אלא גם מבקשים לעשות תספורת לפנסיה של כולנו. אני מודה לרשות לניירות ערך שסייעה לי בהשגת הנתונים שמאפשרים להוציא את האמת לאור ולפזר את העשן שנציגי דלק נדלן ניסו לפזר באמצעות התקשורת".

מדלק נדל"ן נמסר בתגובה: "החברה פעלה תמיד ותמשיך לפעול בשקיפות מלאה ועל פי כל דין. כל הנתונים שהוצגו בוועדת הכלכלה דווחו על ידי החברה בעבר ואושרו כדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ואו. יש ח"כ בישראל.
הוא אמיתי? הוא באמת פועל? תנו לי עוד 119 כמוהו ואני מוסר לכם מדינה מתוקנת. אני צריך לבדוק יותר על הח"כ הזה. נראה לי שהוא, פרופ' זליכה ועוד איזה אחד או שניים, ציונים אמיתיים וערכיים כאלה, ומדינת ישראל תוביל בפרמטרים הכלכליים החשובים באמת: חינוך חינם לכל, אוכל לכל, בריאות לכל.
התרשמתי , מרשים  |  30.11.11