אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הבנזין יירד הלילה בחצות ב-11 אגורות לליטר צילום: עמית שעל

מחיר הבנזין יירד הלילה בחצות ב-11 אגורות לליטר

ליטר בנזין 95 אוקטן יעלה 7.11 שקלים. הירידה נובעת מהוזלת מחיר הבנזין באגן הים התיכון. 55% ממחיר הדלק מורכב ממסים ישירים ועקיפים

30.11.2011, 10:09 | ליאור גוטמן

מתנה לחנוכה: מינהל הדלק שבמשרד התשתיות הלאומיות מודיע היום (ד') שמחיר ליטר בנזין ירד בתחילת דצמבר בשיעור של 11 אגורות לליטר. מדובר על מחיר ליטר בנזין ברמת אוקטן 95 שנרכש בשירות עצמי. לפיכך, ממחר ישלמו נהגי ישראל 7.11 שקל לליטר בנזין, במקום 7.22 שקל לליטר כיום. עמלת התדלוק לאלו שבוחרים בשירות מלא נותרה על כנה ברמה של 21 אגורות לליטר.

המחיר החדש תואם את ההערכות הראשוניות בנושא שהתפרסמו לאחרונה ב"כלכליסט", שם יוחסה הירידה להוזלת מחיר הבנזין באגן הים התיכון. מחיר הבנזין באילת הוזל אף הוא והמחיר החדש נקבע על 6.12 שקל לליטר, הוזלה של 9 אגורות מהמחיר הנוכחי.

מנתוני משרד התשתיות עולה שגם הפעם חלק נכבד ממחיר הבנזין מיועד להיכנס לקופת המדינה: 41% מכל ליטר בנזין הוא מס ישיר (בלו) ואילו 14% ממנו הוא מס עקיף (מע"מ), כך שבשקלול הנתונים עולה שמכל ליטר בנזין שנרכש בתחנה בשירות עצמי 55% ממנו הוא מיסוי שמוטל על ידי האוצר. פילוח שאר מרכיבי המחיר הוא עלות הדלק בחו"ל (36%) ומרווח השיווק של חברות הדלק, לרבות כיסוי הוצאות דלף, אחסנה, הובלה וביטוח (8%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות