אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי: הפסד נקי של 31 מיליון יורו ברבעון השלישי צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי: הפסד נקי של 31 מיליון יורו ברבעון השלישי

ההפסד נובע ברובו משערוכי נדל"ן שליליים של GTC פולין, באמצעותה פועלת קרדן במזרח אירופה; מגזר הנדל"ן רשם הפסד של 33 מיליון יורו לעומת רווח של מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד

30.11.2011, 11:49 | ענת ציפקין
חברת ההחזקות קרדן אן.וי, הנמצאת בשליטתם של יוסף גרינפלד (19.8%), אבנר שנור (17.7%) ואיתן רכטר (3.6%) , פרסמה הבוקר (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי. מהדוחות עולה כי קרדן אן.וי רשמה ברבעון השלישי הפסד נקי בסך של כ-31 מיליון יורו, הנובע ברובו משערוכי נדל"ן שליליים של GTC פולין, באמצעותה פועלת קרדן אן.וי במזרח אירופה. נתון נוסף העולה מהדוחות מראה כי מתחילת 2011 הקטינה קרדן אן.וי את החוב הפיננסי נטו שלה ושל החברות שבשליטתה בכ-210 מיליון יורו באמצעות ממכירת החזקה של 16% בחברת GTC פולין, תוך שמירה על החזקה אסטרטגית בשיעור של 28%.

קרדן אן.וי פועלת בחמישה מגזרי פעילות ומתמקדת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: נדל"ן (GTC), תשתיות מים (תהל) ושירותים פיננסיים (KFS). עד אוקטובר האחרון ניהלה החברה את עיקר פעילויותיה בשווקים המתעוררים במזרח-מרכז אירופה, בסין וכן בישראל. בחודש אוקטובר, 2011 השלימה מהלך במסגרתו חילקה את עיקר פעילותה בישראל כדיבידנד בעין.

ברבעון השלישי של שנת 2011, רשם מגזר הנדל"ן הפסד בסך של 33 מליון אירו לעומת רווח של מליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. GTC סין רשמה רווח בסך של 10 מליון יורו, המיוחס בעיקר למכירת 50% מהמניות במרכז הקניות ב-Chengdu. ברבעון השלישי מכרה החברה 641 דירות לעומת 737 דירות ברבעון המקביל אשתקד ומסרה 186 דירות לעומת 226 דירות ברבעון המקביל אשתקד. נכון ליום 30 בספטמבר 2011, נמכרו אך טרם נמסרו, 6,101 דירות אשר צפויות להניב רווח גולמי בסך של כ-30 מליון יורו בשנתיים הבאות לכשימסרו.

GTC פולין תרמה הפסד של כ- 43 מיליון יורו, בעיקר עקב שערוכים שליליים בסך של 42 מליון יורו, לאור ההתפתחויות המקרו כלכליות השליליות בדרום-מזרח אירופה. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2011, עלו ההכנסות משכירות ושירותים בשיעור של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד לסך של 97 מליון יורו, זאת למרות המכירה של Galeria Mokotow, ובעיקר בשל נכסים שבנייתם הושלמה בשנים 2010 ו-2011. נכון ליום 30 בספטמבר 2011 השטחים המסחריים שהושלמו מסתכמים לסך של 539,000 מ"ר ושעור התפוסה הממוצע בהם עמד בסוף הרבעון על כ-86%.

ברבעון השלישי של שנת 2011 תרמה תהל הפסד בסך מיליון יורו, לעומת רווח של כ- 3 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. הפעילות בסין באמצעות KWIG תרמה רווח בסך כ- 2 מיליון יורו, שיפור משמעותי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד בה רשמה החברה תוצאה מאוזנת. תרומתן של יתר הפעילויות בתהל הייתה מאוזנת לעומת רווח בסך של 3 מליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד, שנבע בעיקר ממכירת הזכויות המתייחסות לנכס במרכז אמריקה.

ברבעון השלישי תרם מגזר הבנקאות והאשראי הקימעונאי רווח בסך של מיליון יורו לעומת רווח בסך של 24 מליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. סך של 8 מיליון יורו מהתרומה מיוחס למכירת Sovcombank. בשל היחלשות הרובל מול היורו ירד ערכו בספרים של Sovcombank ומאחר שמחיר המכירה של Sovcombank נקבע ביורו נרשם רווח.

יתרת התוצאה מיוחסת בעיקר לפעילויות בבולגריה וברומניה, שהניבו ברבעון השלישי הפסד בסך של 3 מליון יורו והוצאות מימון, הנהלה וכלליות של חברת ההחזקות בסך של 3 מליון יורו. בתקופה המקבילה אשתקד נרשם רווח בסך של 24 מליון יורו שרובו יוחס ל- Sovcombank‏ . קרדן אן.וי נסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של כ-941 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות