אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת נויבך: "לא נניח לבעלי השררה לפגוע בנו" צילום: יוסי מימוני

פרשת נויבך: "לא נניח לבעלי השררה לפגוע בנו"

בעקבות פרשת קרן נויבך, חתמו עשרות עיתונאים על "גילוי דעת להגנה על המקצוע ועל העוסקים בו". בין החותמים: חיים יבין, ירון לונדון, אמנון אברמוביץ', גיא זהר, דנה ויס ומיקי חיימוביץ'

01.12.2011, 09:32 | ערן בר-און, ynet

לראשונה מאז החלה ההתערבות הפוליטית לכאורה ברשות השידור, עיתונאים בכירים יוצאים כנגד המתרחש. בעמוד פייסבוק מיוחד שנפתח לצורך תחת הכותרת "גילוי דעת מאת עיתונאים בישראל", נכתב: "אנו, עיתונאים בישראל, מבהירים כי אנו ערבים זה לזה, ומחויבים להגנה על המקצוע ועל העוסקים בו, למען הציבור ובשליחותו.

 

"מזה זמן פועלים כוחות איתנים, פוליטיים וכלכליים, להחלשת המקצוע תוך פגיעה בגופי תקשורת שונים ובאנשי המקצוע המסרבים לשרתם. העיתונאים החתומים על הודעה זו לא יניחו לבעלי השררה לפגוע בעיתונאים המחויבים אך ורק למקצוע שלהם".

ההחלטה לצאת בגילוי דעת באה על רקע הרעיון לשינוי לוח השידורים בקול ישראל והזזתה של קרן נויבך ותוכניתה "סדר יום" מרצועת הבוקר. זאת בהמשך להדחתה מתפקיד מגישת "מבט שני" בשל מה שהוגדר "לא עוברת מסך". המקרים של נויבך מתווספים לרצון להכפיף את הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור כך שזו תהיה כפופה לשר הממונה על הרשות - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

גיא זהר. חתם, צילום: דביר כחלון   גיא זהר. חתם | צילום: דביר כחלון גיא זהר. חתם, צילום: דביר כחלון

 

בהמשך לדברים שפורסמו, מביאים העיתונאים החתומים על גילוי הדעת את מקרה נויבך כמשל: "אנו עוקבים בדאגה אחר המתרחש ברשות השידור, והפרסומים הנוגעים לעתיד התוכנית 'סדר יום' ומגישתה, קרן נויבך. תמהנו על הדחתה מהגשת 'מבט שני'. קראנו על הניסיון לפטר את עורכת תוכניתה מירית הושמנד. עתה, עם גל הידיעות על הכוונה לסלק את 'סדר יום' מלוח השידורים, החלטנו להגיב.

"'סדר יום' היא דוגמה למהותה של תקשורת חופשית בכלל ולשידור הציבורי בפרט. במהלך שלוש שנות שידור יומי נתנה התוכנית קול לחלש ולאחר, תוך הסבר מעמיק לתהליכים החברתיים והכלכליים שעוברים על כולנו. אלה לוו באמון ניכר של הציבור, בנתוני האזנה ובאותות הערכה. אנו משוכנעים כי הנהלת רשות השידור, אשר מחויבת לשידור ציבורי מקצועי וביקורתי כאחד, לא תיתן את ידה לפגיעה שכזאת. העיתונאים בישראל יציבו חומה שתפריד באופן מוחלט בין בעלי השליטה, הון ושלטון, לבין המערכת המקצועית, כתנאי הכרחי לקיומה של עיתונות חופשית, בשם הציבור ולמענו".

 

העיתונאים שחתמו על גילוי הדעת הם: מיקי חיימוביץ', גיא זהר, גל גבאי, דנה ויס, יעל גולן, אודי סגל, אלון בן דוד, אמנון אברמוביץ', אמנון לורד, בן דרור ימיני, בן כספית, ברוך קרא, גיא רולניק, גריג דוידוביץ', דורון גלעזר, דרור פויר, זאב חספר, חיים יבין, חיים ריבלין, יגאל מוסקו, יגאל סרנה, ירון טן ברינק, ירון לונדון, לינוי בר גפן, מיה בנגל, מיקי רוזנטל, מירב ארלוזורוב, משה ליכטמן, משה שלונסקי, נדב איל, סטלה קורין ליבר, סיון קלינגבייל, סיון רהב מאיר, עמרי אסנהיים, עידן גרינבאום, עינת פישביין, קובי מידן, רביב דרוקר, רוני דניאל, רונן ברגמן, רועי צ'יקי ארד, רות יובל, רינו צרור, רמי רוטהולץ, רן רזניק, רענן שקד, שחר אלתרמן, שי גולדן ושי ניב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תודה לך קרן נויבך על השיעור המאלף באזרחות ובקשב
קרן נויבך זכאית בעיניי לפרס ישראל לא רק שהיא מקדמת נושאים חברתיים לראש סדר היום, ולא רק שהיא מאפשרת לאנשים משפיעים להתראיין ומקשיבה להם עד הסוף, ולא רק שהיא יודעת לבקר אך לא לסרס ולא לפגוע, ולא רק שהיא עוזרת לאזרח הקטן להבין מה הולך בעולם הכלכלה שממנו הוא מושפע אך לא יכול כמעט להשפיע ; מעבר לכל דומני שהיא אדם ישר, הגון ולא שחצן למרות שניחנה במוח חד כתער, בתפיסה מהירה וביכולת רדוקציה של נושאים גדולים למשפט אחד ממצה.מעבר לכל היא עושה עלי רושם של אישה בעיקר א נ ו ש י ת, גם כלפי אלו שעובדים איתה (היא תמיד תנקוב בשם שדרן החדשות ותאמר לו בוקר טוב) גם כלפי המרואיינים וגם כלפי המגיבים. קרן נויבך יצרה מהפכה בישראל וגם אם יצליחו - ולא יצליחו - להשתיקה, היא יצרה זאנר חדש של פעילות אקטיביסטית אנושית ומפרה. תודה לך קרן.
ליל  |  03.12.11
6.
בידקו ותגלו את קשריה של קרן נויבך ובעלה לקרן החדשה להסתה נגד ישראל
היא לא עיתונאית היא שופר של ההסתה. וכן - היא גם לא עוברת מסך. יש לה קול לא נעים והיא גם לא ממש עוברת רדיו. פעם היא עסקה בנושאים חברתיים והיה לה רקורד טוב של טיפול בזה, עכשיו היא עברה להסתה נטו.
מותר להחליף אותה ואפילו רצוי  |  01.12.11
לכל התגובות