אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: יבמ הדיחה את HP מהמקום הראשון בהכנסות משרתים צילום: בלומברג

גרטנר: יבמ הדיחה את HP מהמקום הראשון בהכנסות משרתים

הכנסות של יבמ ממכירת שרתים צמחו ברבעון השלישי ב-3.5%, בעוד הכנסות המתחרה HP צנחו ב-3.6%. שוק השרתים העולמי צמח בכל האזורים מלבד מערב אירופה, והסתכם ביותר מ-12.3 מיליארד דולר

01.12.2011, 10:36 | סוכנויות הידיעות

שוק השרתים העולמי צמח ברבעון השלישי של 2011 הן בכמות המשלוחים והן בהכנסות, אולם בעוד שענקית המחשוב יבמ נהנתה מהצמיחה, המתחרה HP נותרה מאחור. כל על פי דו"ח של חברת המחקר גרטנר.

לפי הנתונים, יבמ עברה להיות המוכרת הגדולה ביותר בשוק, עם הכנסות של יותר מ-3.84 מיליארד דולר, עלייה של 3.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

HP, אשר בשנה שעברה הייתה המובילה, ספגה ברבעון השלישי ירידה של 3.6% במכירות השרתים, שהסתכמו ב-3.8 מיליארד דולר לעומת 3.94 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2010.

נתח השוק של יבמ בתחום השרתים עלה ל-29.7%, ובכך עברה החברה את HP שנותרה עם נתח שוק של 29.3%. על פי אנליסטים, רוב הגידול ברווחי יבמ מקורו בפורטפוליו ה-Power Systems שלה, עם מעט עזרה משרתי ה-System x, אשר פועלים על מעבדים מבוססי x86 של אינטל.

במקום השלישי במכירות השרתים ברבעון ניצבה חברת דל, ופוג'יטסו מוקמה במקום הרביעי. גם הכנסותיהן של שתי החברות צמחו, ב-6.3% וב-3.6% בהתאמה. הכנסותיה של אורקל, במקום החמישי, דשדשו במקום.

 

על פי גרטנר, שוק מכירות השרתים העולמי כולו גדל ברבעון השלישי של 2011 ב-5.2%, ליותר מ-12.3 מיליארד דולר. לדברי סגן הנשיא למחקר בגרטנר ג'פרי יואיט, "בכל האזורים בעולם נרשמה עלייה במשלוחים ובמכירות, מלבד מערב אירופה בה חלה ירידה של 4.9% במכירות ברבעון השלישי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות