אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום נכסים: הרווח הנקי עלה ב-39% בזכות עליית ערך הקניונים

אשטרום נכסים: הרווח הנקי עלה ב-39% בזכות עליית ערך הקניונים

חברת הנדל"ן בניהולו של מוטי סלע רשמה רווח נקי של 13.2 מיליון שקל ברבעון, בעקבות שיערוך נכסים בהיקף של 17 מיליון שקל

01.12.2011, 16:13 | אסף גילעם

חברת אשטרום נכסים, בניהולו של מוטי סלע, מציגה תוצאות יציבות ברבעון השלישי. בזמן שההכנסות של אשטרום גדלו ברבעון ב-6% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-50.3 מיליון שקל.

אשטרום ביצעה ברבעון רישום של עליית ערך הנדל"ן להשקעה בהיקף של 17 מיליון שקל, לעומת 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה סיימה אשטרום את הרבעון עם קפיצה של 39% לעומת אשתקד, עם רווח נקי לבעלי מניות של 13.2 מיליון שקל.

עליית ערך הנדל"ן, הובילה לגידול של 35.4% ברווח התפעולי של אשטרום, שהסתכם ב-49 מיליון שקל. העלייה נובעת מעדכון שווי של פרויקטים שביצעה החברה בתקופת הדו"ח, ובעיקר בפרויקט חוצות המפרץ ובקניון בת ים.

על השורה התחתונה השפיעו גם הגידול בהוצאות המימון שהסתכמו ברבעון ב-27.5 מיליון שקל בעיקר עקב הנפקת אג"ח 7 בהיקף של 250 מיליון שקל באוגוסט האחרון, והפסדים של חברות מוחזקות בהיקף של 3.8 מיליון שקל, בעיקר בחברת המרינה הכחולה וחברת מגדלי הון השרון.

אשטרום מציגה יציבות פיננסית בסוף הרבעון. הונה העצמי עמד על כ-777.6 מיליון שקל והיווה כ-28% מסך המאזן. בקופתה של החברה היו מזומנים, שווי מזומנים והשקעות לזמן קצר בהיקף של כ-139 מיליון שקל ונדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בפיתוח בהיקף של כ-2.25 מיליארד שקל.

באוגוסט פתחה רשת "קיקה" האוסטרית את הסניף הראשון שלה בישראל. הסניף שנבנה ע"י אשטרום ונמצא בבעלותה, מושכר לרשת קיקה בשכר דירה שנתי של כ- 13 מיליון שקל. באותו החודש, חתמה אשטרום עם יחד עם שותפה בחוצות המפרץ חיפה, על הסכם הקמה ושכירות לסניף נוסף של "קיקה" בישראל. המבנה יושכר לקיקה לתקופה של 10 שנים ובנייתו צפויה להתחיל בתחילת 2012.

בחודש ספטמבר רכשה החברה יחד עם הראל ביטוח ופיננסים בניין משרדים בעיר דיסלדורף שבגרמניה, תמורת כ-220 מיליון שקל . היקף ההון העצמי של השותפות עמד על כ-65 מיליון שקל, במסגרתו הראל מימנה 49% ואשטרום 51%, היתרה שולמה ע"י מימון בנקאי בריבית קבועה של כ-3.7% לתקופה של 5 שנים. הנכס מושכר במלואו למשרד לאיכות הסביבה של מדינת נורדריין - וסטפאליה עד סוף שנת 2021 בדמי שכירות של כ-16.5 מיליון שקל לשנה המשקפים תשואה של כ-7.5% על ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות