אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": לאוטמן יקבל 8 מיליון שקל, וימשוך את תביעתו נגד מרץ צילום: אורי פורת

בלעדי ל"כלכליסט": לאוטמן יקבל 8 מיליון שקל, וימשוך את תביעתו נגד מרץ

לאוטמן, שהגיש ב־2007 תביעה של 10 מיליון שקל נגד מרץ השקעות ובעליה, רמי ועידית תמרי, בעקבות דיווחים כוזבים על השקעותיו דרך החברה, ימשוך אותה בעקבות גישור שהושג על ידי עו"ד רם כספי, מול הראל, החברה המבטחת של מרץ

04.12.2011, 06:55 | מארק שון

התעשיין דב לאוטמן חתם לאחרונה על הסכם פשרה בתביעה אזרחית בגובה 10 מיליון שקל שאותה הגיש נגד מרץ השקעות ובעליה - כך נודע ל"כלכליסט".

ההסכם נחתם מול חברת הראל שהיתה המבטחת של מרץ לאחר הליך גישור שהתנהל אצל עו"ד רם כספי.

אחת מנקודות המפנה בתיק התרחשה בדצמבר לפני כשנה, כאשר הייצוג של מרץ השקעות עבר ממשרד גורניצקי לעו"ד שי גרנות, ובהמלצת השופט בנימין ארנון עבר התיק לגישור.

לאוטמן צפוי למשוך את התביעה בקרוב, ובמקביל הראל צפויה להגיש תביעה בגובה סכום הפשרה, שנשאר חסוי אך מוערך ב־8 מיליון שקל, נגד עובד החברה, מייקל גביש. באותה פרשה הוגש כתב אישום נגד גביש, שניהל ללאוטמן את הכספים.

התביעה של לאוטמן, חתן פרס ישראל, הוגשה בנובמבר 2007 לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד מרץ השקעות, הבעלים רמי ועידית תמרי ונגד גביש. התביעה התבססה על השקעות שנעשו עבור לאוטמן במניות של פורמולה ויז'ן, השקעות שנעשו במסגרת פעילות של שלוש חברות של לאוטמן: נ.ד.ר.ל השקעות, נכסי עדינעם ונשהבית השקעות.

לאוטמן חתם על הסכם לניהול התיקים בסוף שנת 2003 מול חברת מרץ השקעות, והפקיד כ־20 מיליון שקל בחשבונות המנוהלים.

מכתב התביעה עלה כי בתחילת ספטמבר 2007 התברר ללאוטמן כי החשבונות נוהלו בניגוד להרשאות שהוא נתן, והוא מצא את עצמו — בניגוד לרצונו — כבעל עניין בחברת פורמולה עם אחזקה של 11%, ונמסרו לו דיווחים כוזבים באשר להשקעה. באפריל 2010 קבע השופט בנימין ארנון כי בני הזוג תמרי לא ידעו על הפעולות שנעשו על ידי מנהל תיק ההשקעות מייקל גביש.

לפרשה ישנם גם היבטים פליליים שהתנהלו לאחר תלונה של לאוטמן לרשות ני"ע. בינואר 2008 נעצר גביש בחשד להרצת מניות ועבירות מרמה וזיוף בתיק, ובאפריל 2009 הוגש כתב אישום נגדו בעבירות של גניבה בידי מורשה וקבלת דבר במרמה. ההליך הפלילי נגד גביש עדיין מתנהל בימים אלה.

מדב לאוטמן נמסר בתגובה כי "הסכם הפשרה מול הראל מוציא אותנו מהתמונה".

חברת הראל העדיפה שלא להתייחס לדברים. עורך הדין של גביש בהליך האזרחי, ניר הורוביץ, אמר בתגובה: "דרשנו מבית המשפט שיחשפו את הסכם הפשרה, אנחנו לא יודעים את פרטיו".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות