אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשרה עצורים בהפגנה חברתית בתל אביב צילום: עמית שעל

עשרה עצורים בהפגנה חברתית בתל אביב

מאות מפגינים מחו על המצב החברתי ועל פגיעת השלטון בדמוקרטיה - והתעמתו עם שוטרים. "מי שחשב שהמחאה הזו דעכה טעה בגדול", אמר אחד המפגינים

04.12.2011, 00:00 | ynet
המראות המוכרים מהקיץ חוזרים לתל אביב: לפחות עשרה בני אדם נעצרו הערב (שבת) במהלך הפגנה שהחלה ליד קניון עזריאלי והסתיימה ברחוב המלך ג'ורג', במחאה על המצב החברתי בארץ ועל פגיעת השלטון בדמוקרטיה.

כוחות גדולים של משטרה התעמתו עם כ-200 מפגינים שמחו ליד קניון עזריאלי, ניסו לחסום את דרכם ועצרו שבעה מהם. חלק מהמפגינים המשיכו לרחוב קפלן פינת אבן גבירול ובהמשך הגיעו גם לדיזנגוף סנטר ולרחוב המלך ג'ורג', שם נעצרו שלושה מפגינים נוספים. מארגני ההפגנה מסרו כי בין העצורים יגאל רמב"ם, ממובילי המחאה החברתית. לדבריהם, אתמול הוא זומן למשרדי מפקד מחוז תל אביב והוזהר כי אם יגיע הערב להפגנה, ייעצר באופן מיידי.

אחד ממובילי המחאה, אורן פסטרנק, אמר ל-ynet: "באנו להגיד לממשלה שהתחילה את מושב החורף בביטול כל החוקים החברתיים, ושמשתיקה אותנו בביטול חופש הביטוי - אנחנו נצא כל שבוע לרחובות. הקיץ הזה ממשיך לחורף, ומי שחשב שהמחאה הזו דעכה טעה בגדול. ההפגנה היום היא בגלל ששום דבר לא השתנה. במקום להתעסק בדברים האמיתיים, הממשלה מתעסקת בחוקים אנטי-דמוקרטיים ומאיימת עלינו בתביעות של מאות אלפי שקלים אם נעבור עליהם".

אור-לי ברלב, פעילה נוספת, הוסיפה: "עשרות שוטרים כלאו במתחם סגור 200 מפגינים ומנעו מהם לנוע בחופשיות, הכל כדי להשתיק את הזכות להפגין ולמחות כנגד שלטון שמסמס ברגע אחד את המלצות ועדת טרכטנברג וסתם את הגולל על האפשרות לקיום בכבוד במדינת ישראל".

בהודעה שפרסמה המשטרה בעמוד הפייסבוק שלה נכתב כי מדובר בהפגנה בלתי חוקית. "כוח המשטרה במקום לא מאפשר למפגינים לצאת בתהלוכה בלתי חוקית. מאות המפגינים מתעמתים עם השוטרים במקום ודוחפים על מנת לצאת בתהלוכה בלתי חוקית".

על השוטרים פיקד מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יורם אוחיון. דוברת מחוז תל אביב, סגן-ניצב סיגל טולדו, אמרה כי העצורים "התכוונו לתקוף שוטרים וניסו לקרוע את גדר הפח, להיכנס לתוך אתר בנייה סמוך ולהימלט".

חבר הכנסת בנימין בן-אליעזר (העבודה) קרא השבוע לחידוש המחאה החברתית ואמר כי "רק אם יהיו הפגנות ברחוב יהיה סיכוי שמשהו ישתנה". הוא ציין כי "הממשלה הזו הולכת סומא, מתעלמת התעלמות טוטאלית מהמציאות החברתית ומתמקדת במצב הביטחוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות