אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס תוזיל 36 מוצרים ב-5%-10% צילום: סיוון פרג'

שטראוס תוזיל 36 מוצרים ב-5%-10%

במקביל מצמצמת שטראוס העסקת עובדים מחברות כוח אדם וקליטתם כעובדי החברה, מקפיאה את שכר הבכירים ומוסיפה שכר לעובדים ברמות השכר הנמוכות

04.12.2011, 10:36 | שלומי דונר
קבוצת שטראוס מוזילה 36 מוצרים נוספים בשיעורים הנעים בין 5%-10%. זאת, בנוסף להוזלה שכבר ביצעה ב-18 מוצרים בשיעור שנע בין 6%-17% ותימשך גם לאחר תחילת 2012; בין המוצרים שמוזלים חומוס אחלה (500 ג'), שוקולד פרה וקפה טורקי (200 ג'),

במקביל להוזלת מוצרי החברה, שטראוס מודיעה על שורה של פעולות בהן צמצום מרבית עובדי חברות כוח האדם וקליטתם כעובדי שטראוס, הקפאת שכר בכירים בשנה הקרובה, תוספת תגמול לעובדים בעלי רמות השכר הנמוכות בחברה, הגדלת סל הרווחה והתאמתו לצרכי העובדים ומתן 100 מלגות לילדי עובדים עבור לימודים אקדמיים.

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, אמר כי "מדובר במהלך שתכנונו החל בקיץ עם תחילת המחאה. הבנו שלא מספיק לתת הוזלות לצרכנים, צריך גם להסתכל על 6,000 העובדים שלנו בישראל. בחנו את כל תוכניות העבודה שלנו, ואנו נערכים על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות למול המציאות הכלכלית החדשה. הודענו היום על הוזלה נוספת במחיר מוצרי החברה במגוון קטגוריות הפעילות שלנו בכדי לתרום תרומה נוספת להוזלת סל מוצרי המזון זאת בנוסף להוזלות במחיר הקוטג', הגבינה הלבנה והמילקי שכבר בוצעו".

לדברי בלס, "אנו ממשיכים לקרוא למציאת פתרון כולל ארוך טווח, אשר יחייב הסתכלות מעמיקה ושינוי של כל גורמי השרשרת בשוק המזון".

איציק אלרוב, מיוזמי הוזלת הקוטג', אמר בתגובה: "בשנים האחרונות חברת שטראוס העלתה מחירים על רבים ממוצריה בעשרות אחוזים כך שהוזלה נקודתית של מס' מוצרים מצומצם בוודאי אינה מספקת, למרות שכל חיסכון לכיסו של האזרח הוא רצוי. מחאת הקוטג' העלתה את דרישת הציבור להוזלה רוחבית של 30% על סל הצריכה. כל עוד זה לא קורה הציבור ימשיך להיאבק ולצמצם את קניית המותגים של חברות אלו. אנו מצפים מהממשלה המתכנסת היום לדיון בוועדת טרכטנברג, לגלות אחריות ולדאוג לפירוק מונופולים בשוק הצריכה בכלל ובמזון בפרט - דבר שיוביל להוזלת מחירים לצרכן".

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, אמר: "אנו שמחים כי המחאה החברתית, שבהובלתה לקחנו חלק בקיץ, הובילה את שטראוס לבצע צעדים פנים ארגוניים של קליטת עובדי חברות כוח האדם ושיפור תנאי ההעסקה של העובדים. הצעדים הללו הינם צעדים תקדימיים אשר מראים כי אפשר לבצע הוזלות מחירים ולהיטיב עם העובדים.

"לפני כחודשיים שלחה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב מכתב לשלוש חברות וביניהן שטראוס. הוזלות המוצרים עליהן הודיעה החברה הן צעד חשוב ואבן דרך, ואנו מצפים ואף נמשיך ונפעל לכך שמגמה זו תמשך. המהלך שביצעה שטראוס הוא אך טיפה בים, דבר המוכיח כי יש עוד עשייה רבה לבצע לשם הורדת יוקר המחיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
כל הכבוד לאלרוב
זה עובד. אחרוב הובלת בגאון ורואים תוצאות. המשך כך כי אני איתך. שטראוס הוזילה, לא מספיק, אבל זאת התחלה. זה לא אומר שממחר אני רץ לקנות שטראוס כי לא אבל הגיע הזמן להוריד את האף ליצרניות שפוט החליטו לעשוק אותנו. עדיין לא קונה תנובה, ממעט לקנות שטראוס ומשתדל לקנות תוצרת חוץ למרות שלפעמים זה חקר יותר. אבל היצרנים הישראלים צריכים להבין. ימי שלדיות נגמרו ותנובה לא תוביל יותר ציירים וכל מי שיחשוב שאפשר הם חשכו לראות את נחת זרועינו. לצערי רק כוח הם מבינים
אזרח  |  04.12.11
לכל התגובות