אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ירושלים: משרד הפנים מעכב את הכפלת הארנונה ל"דירות רפאים" צילום: עטא עוויסאת

עיריית ירושלים: משרד הפנים מעכב את הכפלת הארנונה ל"דירות רפאים"

העיריה ביקשה להכפיל את חשבון הארנונה של דירות שנותרות ריקות חלק ניכר מהזמן. משרד הפנים: לא הוגשה בקשה בנושא

04.12.2011, 16:31 | תומר אביטל
הבתים הנטושים בירושלים עולים לעיריית ירושלים כ-60 מיליון שקל בשנתיים. כך עולה מחישוב שערכה תנועת התעוררות ירושלים. לאחרונה ערכה העיריה, לדברי התנועה, מיפוי הבוחן את כמות "דירות הרפאים" והבתים הנטושים בה.

הממצאים: 10,000 "דירות רפאים" שבעליהן, תושבי חוץ, פוקדים אותן בין פעם לפעמיים בשנה, ולמעלה מ-1,500 בתים נטושים. מהחישוב שנעשה עולה כי העיריה יכולה הייתה לגרוף כ-60 מיליון שקל באמצעות ארנונה בשנתיים האחרונות.

כזכור, במסגרת דיוני ועדת טרכטנברג הוחלט על ביטול הפטור המלא מארנונה לבתים נטושים, והטלת קנסות על בתים הנותרים ריקים. הצעה להכפיל את הארנונה על בתים נטושים ודירות רפאים עברה במועצת העיר של ירושלים בשבוע שעבר.

התיקון עלה למועצת העיר ביוזמת ראש העיר ירושלים ניר ברקת ותנועת התעוררות ירושלים. בעיריה ציינו כי סעיף הכפלת הארנונה לדירות הרפאים נועד "לעודד את בעלי הדירות להשכירן לצעירים וסטודנטים". בימים אלו מתבצעת עבודת מטה בעיריה באשר לקריטריונים שיגדירו אילו דירות יחויבו בכפל ארנונה.

כעת מחכים באגף הארנונה לחתימתו של שר הפנים ישי, לדברי העירייה, עדיין לא חתם על אף מצוקת הדיור.

עם זאת, במשרד הפנים לא מכירים את הנושא. במשרד הוסיפו כי לצורך שינוי צו הארנונה נדרש אישור שרי הפנים והאוצר, ובקשה זו לא הוגשה למשרד הפנים. בכדי לבצע את השינוי כך שיחול כבר בשנה הבאה ישנה אפשרות להגיש בקשות עד פברואר. במשרד הפנים הדגישו כי הממשלה אמורה לקדם תיקון חקיקה כולל שיהיה תקף בכל הארץ לגבי דירות רפאים, ולאו דווקא רק לתחום העיר ירושלים.

בעירייה הבהירו כי מדובר בהחלטה טרייה שניתן ליישמה כבר עכשיו, וכי הם מחכים להנחיות של משרד הפנים ומשרד האוצר על מנת להתקדם בעבודת המטה.

מירב כהן, חברת מועצת העיר מטעם תנועת התעוררות ירושלים, אמרה כי "את ההכנסות מכפל הארנונה על דירות הרפאים צריך לצבוע ייעודית ולהקצות אותם לטובת קידום פרויקטים לדיור בר השגה בעיר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כל הכבוד
הגיע הזמן להאיר את שר הפנים הנכבד שיתחיל לדאוג גם לאינטרסים של הציבור הכללי ולא רק לחרדים... לא ייתכן שיהיה מחסור בדירות בירושלים בגלל שפשוט לממשלה לא אכפת. עד שתנועה צעירה וטובה וראש עיר מסור עושים צעד כזה, משרד הפנים הולך להפיל ובגדול. בהצלחה
עמרי , ירושלים  |  04.12.11
6.
אולי עם כל הכסף הזה תשפרו את חזות העיר בשימור בתים ופינוי בינוי ותבנו עוד שני קווים לרכבת הקלה!
אולי עם הכסף תבנו עוד שני קווים של הרכבת הקלה תסבו את הקו של הנת"צ לרכבת קלה ותבנו עוד שני קווים נוספים תעשו פינוי בינוי ושימור בתים ברחבי העיר תשקיעו בחינוך בניקיון העיר ותהפכו אותו לעיר אירופאית למופת!
יונתן  |  04.12.11
לכל התגובות