אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מופעי חנוכה: אלטרנטיבות תרבות לילדים צילום: יוסי צבקר

מופעי חנוכה: אלטרנטיבות תרבות לילדים

לא חייבים לרוץ עם הילדים להפקות הענק - אירועים שמספקים ערך מוסף מתקיימים בחג בכל הארץ. "כלכליסט" מביא את האפשרויות הפחות צפויות לבילוי משפחתי

05.12.2011, 09:55 | תמר וילרפורט

חנוכה מביא איתו את הפקות הענק של הפסטיבל, הפסטיגל ודומיהם. אבל אין צורך לנהור עם ההמונים - יש אלטרנטיבות. "כלכליסט" מביא את האפשרויות שלא יקרעו את עור התוף, וייתנו לילדים ערך מוסף.

"קונצרט פיג'מות" לילדים והורים בטירת הכרמל. במסגרת פרויקט "נותנים במה" של משרד התרבות והספורט תקיים תזמורת סימפונט רעננה מסיבת פיג'מות ענקית לבני 3 עד 10. מובטח קונצרט יוצא דופן של שירי ערש בסגנונות שונים, שיבוצעו מול קהל הילדים, המוזמן להגיע בפיג'מות. בין היתר ינוגנו שירי ערש של שוברט, ברהמס ומוצרט, לצד שירים מרוקאיים, קווקזיים וישראליים, של שלום חנוך למשל. את קטעי הריקוד יבצעו רקדנים ולהקות מטירת הכרמל.

פרטים: 20 בדצמבר, 17:30, בחינם, אולם ספורט אשכול פיס טירת הכרמל, ויצמן 21.

"קונצרט פיג "קונצרט פיג'מות", טירת הכרמל | צילום: מרטינובסקי "קונצרט פיג

 

פסטיבל הצגות לילדים בתיאטרון גבעתיים. תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף תיאטרון גבעתיים מעלה את ההצגה "מרק כפתורים", מאת גיל צרנוביץ ומיטל סלקמון־רטן ובבימוי צרנוביץ. ההצגה מספרת על קבצן שמתקין מרק מכפתור, ומתאימה לילדים בני 4 עד 7. כמו כן, יעלו "מעלה קרחות 2011", שכתב אפרים סידון וביימה ציפי פינס (לגילי 6 עד 12). זו הפעם החמישית שעולה המחזה מ־1980, והוא עדיין מלהיב; "מוזיקה של אגדה" - מופע עם חן צימבליסטה ונגנים לילדים בני 4 עד 8; "הברווזון המכוער" של יאקי מחרז בבימוי ישראל גוריון לגילי 4 עד 7; ו"לולי וליאורה" המיועד לפעוטות.

פרטים: 21–28 בדצמבר, 45–90 שקל, רמז 40 גבעתיים, porat-theater.co.il.

"מוזיקה של אגדה", גבעתיים, צילום: יוסי צבקר "מוזיקה של אגדה", גבעתיים | צילום: יוסי צבקר "מוזיקה של אגדה", גבעתיים, צילום: יוסי צבקר

 

חגיגה בנתניה. בהיכל התרבות בנתניה התוכנית מגוונת. "פסטיבל תיאטרון יהודי" יכלול שלוש הצגות של תיאטרון תאיר המתאימות לילדים מגיל 7, ובהן "ריש לקיש הרב השודד" על ראש חבורת שודדים שהפך לתלמיד חכם; ו"חלומות וגנבים בחנות", על סוחר עשיר שהכסף עיוור את עיניו. למחרת תופיע בהיכל, בין השאר, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית והתזמורת הקיבוצית הצעירה בתוכנית המתאימה לילדים מגיל 11. ביום ראשון מוזמן הקהל בחינם להצגה "בגדי המלך החדשים", המתאימה לילדים מגיל 4. את האירועים יחתום ביום שני "פנטזי קידס", מופע לכל המשפחה שיצר ליאור כלפון במסורת התיאטרון השחור הצ'כי.

פרטים: 22–23 ו־25–26 בדצמבר, 75–89 שקל, רזיאל 4, netanya-culture.co.il.

קלאסיקות במדיטק חולון. בחג יועלו בחולון קלאסיקות והצגות זוכות פרסים ובהן "הלב", מחזמר המבוסס על ספרו של אדמונדו דה אמיצ'יס, בבימוי ירון כפכפי; "אורה הכפולה", על פי ספרו של אריך קסטנר, וזוכה הצגת השנה לנוער 2011; "נסיך צפרדע", עיבוד לאגדת האחים גרים; "הקוסם מארץ עוץ", עיבוד חדש ומוזיקלי עם פזמונים חדשים לצד שירים מוכרים (בשיתוף בית ליסין); ו"ספר הג'ונגל", הצגת מחול על פי סיפורו של רודיארד קיפלינג בשיתוף להקת פרסקו. ההצגות מתאימות לילדים בני 5 ומעלה.

פרטים: 21–28 בדצמבר, 50–90 שקל, שדרות גולדה מאיר 6.

מוזיקה בהיכל אמנויות הבמה הרצליה. בין המופעים הצפויים: "כוח המשאלות" של קבוצת טררם קידס, מופע שלישי לחבורת הקצב, שמתאים לילדים מגיל 6; מחזה מוזיקלי על פי ספרו של יהונתן גפן "הכבש השישה עשר" - בהפקה של תיאטרון המדיטק בשיתוף התיאטרון הארצי לנוער; הקונצרט "בית ספר לקוסמים מוזיקליים", שבו חברו תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית למנצחת והמנחה עידית שכטמן והשחקנית הגר ריש. בקונצרט, לגילי 5 עד 10, פוגש דני את המורה לקסמי מוזיקה והיא מלמדת אותו כיצד להכין שיקויים בעזרת התווים.

פרטים: 21–27 בדצמבר, 110–149 שקל, ז'בוטינסקי 15, hoh-herzliya.co.il.

"טררם קידס- כוח המשאלות", הרצליה "טררם קידס- כוח המשאלות", הרצליה "טררם קידס- כוח המשאלות", הרצליה

מחול בסוזן דלל. ציורו של פיטר ברויגל "משחקי ילדים" הוא ההשראה למופע של להקת המחול נעה דר. הסיפור מתרחש בגן משחקים ומשלב מחול, מוזיקה, משחק, וידיאו ומיומנויות קרקס.

פרטים: 23 בדצמבר, 10:30, 75 שקל, מרכז סוזן דלל, יחיאלי 5 תל אביב.

"משחקי ילדים", תל אביב "משחקי ילדים", תל אביב "משחקי ילדים", תל אביב

"נסיך תרנגול" במרכז נא לגעת. מרכז נא לגעת ביפו משלב הצגה עם סדנאות. ההצגה, לגילי 5 עד 12, מספרת על חתונתו הקרבה של נסיך בממלכה רחוקה, שמתחיל לפתע להתנהג כמו תרנגול. רגע לפני הייאוש, מחפשים פתרון אצל המכשפה קלפסיאלה הגרה מעבר להר השחור. השחקנים בהצגה סובלים מלקות בשמיעה ובראייה. לפני ואחרי ההצגה מוזמנים המבקרים לקחת חלק בשתי סדנאות: סדנה עם משקפי חושך המלמדת על חוויית החיים של העיוורים, וסדנת שפת הסימנים.

פרטים: 25–28 בדצמבר, 11:00–17:40, 64 שקל, נמל יפו, nalagaat.org.il/get_h.php.

הצגות באנסמבל הרצליה. בני הנוער המשחקים בתיאטרון העירוני הרצליה יעלו הצגות לילדים מגיל 5 במשך שלושה ימים. בתוכנית: "מסעו של ברווזון מכוער", על פי הנס כריסטיאן אנדרסן; "גליצו יוצא לדרכים", שכתב אפרים סידון; ו"החתול במגפיים", הצגה בסגנון קומדיה דל'ארטה. כמו כן, יעלה המחזמר "לחלום בשיר".

פרטים: 25–27 בדצמבר, 45 שקל, בן גוריון 5, hte.co.il.

זזים בתיאטרון חיפה. "החופש לזוז" - זוכת הפסטיבל הבינלאומי להצגות הילדים בחיפה לשנת 2011 - מתאימה לגילי 7 עד 13 ומספרת על דניאל, ילד היפראקטיבי ומקסים שמתקשה ליצור קשרים חברתיים. לדניאל נגלה חבר דמיוני, די.ג'יי, שעוזר לו להקים להקה ולרכוש את לב חבריו לכיתה. "בארץ הפלאות" הוא מופע מחול של התיאטרון הארצי לילדים ונוער. אליס ודין דין, החתול שלה, יוצאים למסע קסום, הרחק מהבית. בדרך הם פוגשים דמויות צבעוניות ומרתקות ונקלעים למצבים משונים ומצחיקים.

פרטים: "החופש לזוז": 26 בדצמבר, 20:30, 65–100 שקל; "בארץ הפלאות": 27 בדצמבר, 20:30, 55–90 שקל, תיאטרון חיפה, פבזנר 50.

"בארץ הפלאות", חיפה "בארץ הפלאות", חיפה "בארץ הפלאות", חיפה

מופעים ביבנה. בהיכל התרבות יבנה מבטיחים הצגות ילדים ומופעים מוזיקליים. בין היתר תעלה "עלילות המלך פרדיננד פדהצור בקיצור", שכתב אפרים סידון וביים ישראל גוריון. ההצגה, שמתאימה לילדים בני 7 עד 13, מספרת על המלך פרדיננד שהטיל חוקים מופרכים על נתיניו; עוד מופע מעניין הוא "ילדו גא'ז", מופע של שירי ילדות ישראליים לילדים בני 3 עד 8. השירים זכו לעיבודי ג'אז חדשים, המאפשרים מפגש בין חליל צד, סקסופון וגיטרה בס, למשל. כמו כן, יעלו "השיר שבלב", "פיטר פן", "כוח המשאלות" ו"עוץ לי גוץ לי".

פרטים: 23–28 בדצמבר, 60–85 שקל, דואני פינת ז'בוטינסקי, htyavne.co.il.

"עלילות המלך פרדיננד פדהצור בקיצור", יבנה, צילום: יוסי צבקר "עלילות המלך פרדיננד פדהצור בקיצור", יבנה | צילום: יוסי צבקר "עלילות המלך פרדיננד פדהצור בקיצור", יבנה, צילום: יוסי צבקר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות