אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האופוזיציה בלשכת עוה"ד מתקפלת: "דמי החבר שגובה הלשכה לא יועלו" צילום: אריאל בשור

האופוזיציה בלשכת עוה"ד מתקפלת: "דמי החבר שגובה הלשכה לא יועלו"

חשיפת "כלכליסט" על כוונת האופוזיציה להעלות את דמי החבר ב־20% גרמה לגל פניות מצד עורכי דין

05.12.2011, 07:47 | ענת רואה

בעקבות חשיפת "כלכליסט" על כוונת האופוזיציה השולטת בלשכת עורכי הדין להעלות את דמי החבר שמשלמים עורכי הדין ב־20%, פועלים בכירים בלשכה לביטול הגזירה.

אתמול שיגר עו"ד משה וינברג, יו"ר ועדת הכספים המשתייך לאופוזיציה, מכתב לחברי הלשכה ובו הבהיר כי יעשה "ככל הניתן כדי למנוע את ההעלאה. בטוחני שחבריי במועצה הארצית ימצאו את הדרך לגיבוש תקציב בהתאם".

תקציב הלשכה גדל תוך עשור ב־44 מיליון שקל

בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" הגיעו אתמול ללשכה פניות רבות מצד עורכי דין שזעמו על הכוונה להגדיל את דמי החבר. הפונים טענו שאין צורך במהלך, היות שבכל שנה ממילא מצטרפים לשורות הלשכה אלפי מוסמכים חדשים ותקציבה גדל באופן טבעי במיליוני שקלים. גם ל"כלכליסט" פנו עורכי דין שטענו כי העלאת דמי החבר לא תעמוד במבחן בג"ץ, במקרה שתוגש עתירה בנידון.

במכתב ששלח וינברג לחברי הלשכה הוא תולה את האשם בהצעת התקציב המנופחת בראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי, היות שביקש מוועדת הכספים לאשר לו תקציבים נרחבים בהיקף של מיליוני שקלים לצרכים שונים. אף שוינברג מטיל את האחריות על ברזילי, הוא לא נותן מענה ברור לשאלה מדוע הועלתה ההצעה להעלאת דמי החבר בשיעור של 20%, אף שרוב בקשותיו של ברזילי לתוספות תקציביות ממילא נדחו על ידי ועדת הכספים ולא באו לידי ביטוי בהצעת התקציב.

במקביל למכתב ששלח אתמול וינברג, ביקש כל מחנהו של יו"ר האופוזיציה יורי גיא־רון להתנער אתמול מהצעת התקציב החדשה. במענה לפניית "כלכליסט" נמסר כי "אין לנו שום כוונה להיעתר לאותו חלק של דרישות מופרזות ולא מוצדקות בטור ההוצאות, כפי שהוצג בפני חברי ועדת הכספים. נפעל בהתאם לכך שהמועצה לא תאשר העלאה בדמי החבר".

העלאת דמי החבר נועדה לממן שלוש מטרות: הקצאת תוספת של 8 מיליון שקל למחוזות השונים, הקמת בית לשכה בנצרת בעלות של 6.5 מיליון שקל, והקמת מערך חדש, שלא היה קיים עד כה, בעלות של 480 אלף שקל כמנגנון ליו"ר המועצה הארצית, עו"ד צבי פירון. כדי להימנע מהעלאת דמי חבר תצטרך הלשכה לקצץ כ־15 מיליון שקל מהצעת התקציב.

לאופוזיציה יש רוב של 2 קולות במועצה. לכן ככל שגיא־רון ווינברג אכן יצביעו נגד העלאת דמי החבר, ברוח עמדותיהם אתמול, ההצעה לא תוכל להתקבל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ניתן צ'אנס לדורון ברזילי
לשכת עורכי הדין הפכה מזמן לקרדום לחפור בו . במקום לדאוג לאינטרסים של כלל ציבור עורכי הדין שרובו רעב ללחם- הם דואגים לעצמם כמו כל הפוליטיקאים !!!!!! חברי הלשכה הקודמים דאגו רק לאליטות, המחוברות להון ולשלטון, והמרויחים סכומי עתק מכספי הציבור. לעורכי הדין מן השורה אין פרנסה. על כל תושב יש 5 עורכי דין, יש זילות של המקצוע, זילות של השופטים, בית המשפט כולל גם העליון גם הוא הפך לשכת תעסוקה למקורבים ולאליטות , (תראו מה עושה השופט אורי גורן ), דורית בייניש מביישת את המקצוע ואנו- אנא אנו באים?
עורכת דין , תל אביב  |  05.12.11
5.
כל הכבוד לברזילי
תאמין לי אני כבר מתחיל להעריץ אותך מר ברזילי כל הכבוד לך על כך שעשית פדיחות לאנשי האופוזיציה שאינם יכולים להפסיד בכבוד ונאחזים בקרני המזבח - גם אין להם טיפת בושה - חאלס מספיק עם הבושות שעשיתם חלכו הביתה יזקנים אם לא קשישים ותתנו לצעירים להנהיג את עורכי הדין
שמעון הצדיק , מרכז  |  05.12.11
לכל התגובות