אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרסו תשמש כמפיצה לא בלעדית של רכבי ניסאן בפראג צילום: אסף לב

קרסו תשמש כמפיצה לא בלעדית של רכבי ניסאן בפראג

קרסו מתכוונת להשיק את הפעילות במהלך 2012. במסגרת ההסכם שלה עם ניסאן העולמית היא תידרש לשלם עמלות לחברה

06.12.2011, 09:19 | שהם לוי ותומר הדר

יבואנית רנו וניסאן בישראל, קרסו מוטורס הודיעה היום (ג') כי היא התקשרה עם ניסאן העולמית בהסכם לפיו היא תשמש, כמפיצה וכמשווקת לא בלעדית של כלי רכב מתוצרת ניסאן (ומוצרים נלווים) בעיר פראג בצ'כיה.

הפעילות החדשה של קרסו תתבצע באמצעות חברה ייעודית בבעלות מלאה שלה שתוקם לצורך זה בעתיד.

לצורך הפעילות, תפעיל החברה הייעודית, בשלב זה, בעיר פראג אולמות תצוגה למכירת כלי רכב חדשים מתוצרת ניסאן. אלה ישמשו גם מכירת כלי רכב משומשים וכן לאספקת שירותי מוסך ומכירת חלפים ללקוחות שבבעלותם כלי רכב מתוצרת ניסאן. קרסו מבהירה כי יבוא כלי רכב מתוצרת ניסאן לצ'כיה, יבוצע על-ידי ניסאן עצמה.

כניסתו לתוקף של מכתב הכוונות מותנית בהתקיימות מספר תנאים, בין היתר: חתימת הסכם הפצה מחייב בין הצדדים. בכפוף לחתימת הסכם הפצה מחייב כאמור, בכוונת הצדדים להתחיל בפעילות האמורה במהלך שנת 2012.

קבוצת קרסו אינה יבואנית הרכב היחידה שפעילה במזרח אירופה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", קיבל שלמה שמלצר את הזיכיון לשיווק רכבי סאן יונג ברומניה. גם כלמוביל, יבואנית מיצובישי וינודאי, פעילה במזרח אירופה, וכך גם קבוצת כדורי.

בד בבד עם חתימת מכתב הכוונות, התקשרו החברה והתאגיד הזר בהסכם נוסף במסגרתו הסדירו הצדדים את מערכת היחסים ביניהם בקשר עם הפעילות בפראג.

עם החתימה קבעו החברות את לוחות הזמנים לתחילת הפעילות זו ולתשלומי עמלות ותמיכה בגין פעילות מכירת כלי רכב חדשים מתוצרת ניסאן.

מנכ"ל קבוצת קרסו מוטורס, איציק וייץ, אמר כי: "אנחנו שמחים מאוד על ההסכם הראשון להתחלת פעילות בינלאומית על ידי קבוצת קרסו, וזאת לאחר 78 שנים שבמהלכן פעלה הקבוצה אך ורק בישראל. הקמת הפעילות בפראג הינה ביטוי נוסף לשביעות רצונה של ניסאן מהעבודה המשותפת עימנו, למערכת היחסים המתחזקת, ולתהליך הידוק הקשר בין קרסו מוטורס לבין היצרן, קונצרן רנו-ניסאן העולמי, שהינו אחד הגורמים המרכזיים להצלחתה של קרסו מוטורס בעבר, בהווה ובעתיד. כמו כן, השקת הפעילות תאפשר לנו גם אחיזה ראשונה בשוק האירופאי, ותהווה מבחינתנו גם דריסת רגל ראשונה להתרחבות עתידית ביבשת, כאשר תבשיל לכך הקרקע עם התאוששותה העתידית של כלכלתה".

קרסו מוטורס, שהנפיקה השנה לראשונה את מניותיה בבורסה בתל-אביב, דיווחה בשבוע שעבר על תוצאותיה העסקיות לסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2011. קרסו דיווחה, כי הכנסותיה בתקופה זו צמחו בכ-18% לכ-2.05 מיליארד שקל, וכי הרווח הנקי בתקופה עלה לכ-78.8 מיליון שקל. החברה הודיעה במקביל לפרסום התוצאות, כי היא תחלק דיבידנד בהיקף של 30 מיליון שקל. לאחר שיחולק הדיווידנד האמור, יסתכמו הדיווידנדים שחילקה הקבוצה מאז הנפקתה בכ-80 מיליון שקל, מה שמשקף תשואת דיבידנד של כ-8% מאז הנפקת החברה בבורסה בת"א בחודש יוני 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות