אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמן? מכבי תל אביב צריכה מנכ"ל צילום: אורן אהרוני

מאמן? מכבי תל אביב צריכה מנכ"ל

לפני שהוא מביא עוד "מושיע", כדאי לבעלים הקנדי להביא מנכ"ל חדש, שיתווה דרך - ויהיה כאן כדי לוודא שהיא הדרך הנכונה

06.12.2011, 20:20 | אוריאל דסקל

על מיטש גולדהאר אומרים שהוא אוהב לנסוע בין מרכזי הקניות שבבעלותו וללמוד עליהם מקרוב. ככה הוא מצליח לנהל עסק שהוא מבין בו. בכדורגל, עסק הרבה יותר מורכב מכל בחינה, גולדהאר לא מבין. בטח שלא ברמה מספקת. יש לו לצידו את ג'ק אנגלידיס, שאולי מבין בכדורגל אבל לא שוחה בכדורגל הישראלי.

גולדהאר לא נמצא כל הזמן בתל אביב. הוא אינו חי את הקבוצה עם הקבוצה. הוא רחוק. אי שם בקנדה. אנגלידיס זר. וסביר להניח שמפני שלא היה המנהל הספורטיבי של בנפיקה, אייאקס או ריאל מדריד - אינו מנהל הכדורגל המוכשר ביותר בעולם.

לקבוצה אין מנכ"ל מאז פיטורי עוזי שעיה מאז מאי. ההחלטות מתקבלות בשיחות מקנדה על ידי המנכ"ל והבעלים -גולדהאר. אבל בינתיים, בזמן שהוא בקנדה, היחסים של מוטי איווניר עם השחקנים הגדולים והיקרים הידרדרו (ייתכן שגם בגלל גורמים שפעם היו פנימיים והיום הם חיצוניים). בינתיים גם אין לקבוצה גם אין ספונסר ראשי. בינתיים, אין מישהו שיפנים עבור הארגון את השיעורים שנלמדו במסע בליגה האירופית.

אפילו חוגי האוהדים מבינים זאת ויצאו אתמול בקריאה למנות איש ניהול רציני לקבוצת הכדורגל מהמכניסות בישראל. "שום מאמן לא יצליח במכבי, אם גולדהאר לא יבין שהוא חייב להנחית איש שינהל את הקבוצה ויעשה סדר". אם האוהדים מבינים זאת, איך זה שגולדהאר לא מבין זאת?

בינתיים, "בורסת השמות" רותחת. גולדהאר מחפש את "המושיע" הבא - כלומר המאמן. כלומר זה שאמור להיות מפוטר אם לא יצליח לתקן מועדון שמקולקל כבר יותר מעשור. גולדהאר רומז גם דרך "מקורבים" כי הוא "מתחיל להתעייף" ואולי בקרוב הוא אפילו יעזוב את מכבי תל אביב.

ואולם לפני שהוא מביא עוד "מושיע", בדמות מאמן חדש, כדאי לבעלים הקנדי להביא מנכ"ל חדש, שיתווה דרך - ויהיה כאן כדי לוודא שהיא הדרך הנכונה 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מנכ"ל חשיבה אחרת
מציע למנות לתפקיד איש ספורט אבל לא מהכדורגל. צעיר אבל מנוסה בניהול קשוב אבל חזק אחד שעשה את זה לבדו ויעשה את זה טוב עם תקציבים גדולים יש בעולם הספורט כמה כאלו שאפשר להביא. אני מכיר באופן אישי בחור אחד מעולם האופניים דווקא. עושה נפלאות בענף. הרים מועדון ענק, פריסה ארצית,מאוד יצרתי וגם כלכלי מאוד. בנוסף הוא מאמן וספורטאי בעצמו מנטאלית מאוד חזק ולא מפחד משום אתגר. אדם כזה שלא חייב כלום לאף אחד ,יודע לנהל ולייצר יכול להכין תוכניות עבודה, דרך ולהביא הצלחה למערכת מסביב ,שקט תעשייתי ותשתית להצלחה הספורטיבית.
רמי , תל אביב  |  07.12.11
1.
רק קלינגר יוציא אותנו מהבוץ! וייני קפטן!
כשקלינגר ספסל את נמני, מכבי זכו באליפות - האחרונה כשקלינגר העיף את נמני ובנין, מכבי עלו לליגת האלופות (עם צעירים), וזכו בגביע - האחרון אבל אהדי מכבי בחרו בנמני והסוף (בדגש על סוף) ידוע... אבל! אוהדי מכבי האמיתיים הרימו שנה שעברה את הראש ושמו סוף למיעוט השולט ביציעים (מזכיר לכולם שאותו מיעוט ביקש את טון קאנן כמאמן מחליף) - אוהדי מכבי - מחזירים את קלינגר ועושים תיקון היסטורי! נותנים לו גיבוי מלא עם הצעירים מול המתעשרים על חשבון כספי המנויים שלנו (יצחקי, עטר) ותהיה המשכיות לעבודת קודש שאיוניר עשה - אבל הזעזוע בפיטוריו היה מתבקש (כמו שמתבקש שיגיד בדיוק מי השחקנים שיורקים לאוהדים שלהם בפנים, אבל הוא גבר ולא יעשה את זה), חבל לי עליו, אבל קלינגר יכול להגיע בנקודת מפתח ולהחזיר עטרה ליצחקה ומכבי לפסגתה!
דנינו , תל אביב  |  07.12.11