אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוי יצחק: שכרנו חברה חיצונית שבודקת את יבואני הרכב צילום: גלעד קוולרציק

לוי יצחק: שכרנו חברה חיצונית שבודקת את יבואני הרכב

הבדיקות נועדו לגלות את גובה ההנחות שנותנים יבואני הרכב ללקוחות, זאת כדי לקבוע בצורה מדוייקת יותר את ירידת הערך של הרכב בשנתו הראשונה

06.12.2011, 21:41 | תומר הדר

שמאי הרכב לוי יצחק שכר חברה חיצונית שתבצע בדיקות לקוח סמוי אצל יבואני הרכב כדי לגלות את גובה ההנחה שהן מעניקות ללקוחות, כך נודע ל"כלכליסט". הבדיקות, שכבר בוצעו בקרב יבואני הרכב נועדו לאפשר קביעה מדויקת של מנגנון אשר יקבע את ירידת הערך של הרכב בשנתו הראשונה, זאת לאור שפע מבצעי המכירות.

"החמרת האכיפה" שמקיים לוי יצחק מתרחשת בתקופת חוסר ודאות בשוק הרכב המשומש. כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט", במסגרת המלצות ועדת זליכה להסדרת ענף הרכב בוחנים חברי הוועדה את הקמתו של מחירון רכב ממשלתי, אשר אמור להביא להסדרה של שוק הרכב המשומש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תחשבו מחוץ לקופסא
כיום יש מגמה של ירידת מחירים בגלל שחברות הליסינג מתחרות ביבואנים, כל שינוי של הסטאטוס קוו שיגרום לפגיעה בחברות הליסינג יגרום בסופו של דבר בתחרות ובמוטיבציה של היבואנים להוריד מחירים. תנו לשוק לעשות את שלו, הוא עושה את זה יפה מאוד בשנים האחרונות ותפסיקו לדבר כל הזמן נגד חברות הליסינג שבתכלס בלעדיהן הציבור היה משלם יותר על רכבים בסופו של דבר. בלי קשר צריך כבר להעיף את היצחק לוי הזה מכל המדרגות, אבל לעשו תאת זה בהדרגה כדי לא לגרום נזק מערכתי בשוק.
אבנר , רחובות  |  08.12.11
2.
שיטת השקשוקה: הלימות הון וקומבינת יבואני/ליסינג/ביטוח
הבלוף הגדול. המחירון משרת את יבואני הרכב, חברות הביטוח וחברות הליסינג. אם המחירון היה ריאלי, הלימות ההון של חברות הליסינג היתה יורדת ואז חברות הליסינג יביאו כסף מהבית. היבואן פוחד להוריד מחיר מחשש שיאבד את הלקוח החשוב - חברות הליסינג. חברות הביטוח שמחות למחיר הגבוה - גובות פרמיות גבוהות יותר.
דידי  |  07.12.11