אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתמחים אישרו את ההסכם עם האוצר צילום: עמית שעל

המתמחים אישרו את ההסכם עם האוצר

החתימה על ההסכם שתוכננה להיערך הערב נדחתה למחר. מסיבת העיתונאים שתוכננה להיערך הערב בוטלה

07.12.2011, 15:24 | מיקי פלד

הסכם המתמחים אושר היום (ד'), כאשר בסוף ספירת קולות הרופאים שהגישו בעבר את מכתבי ההתפטרות שלהם, קיבל ההסכם רוב של 269 מתמחים לעומת 163 מתנגדים. בית החולים איכילוב הוא היחידי בו לא ניתן רוב להסכם.

טקס החתימה על ההסכם - בנוכחות נציגי האוצר, המתמחים, ההסתדרות הרפואית ושירותי בריאות כללית - נדחה למחר. כמו כן, מסיבת העיתונאים שרצו לערוך הערב המתמחים שתמכו בהסכם - שבה רצו להסביר את השיקולים שהביאו אותם לחתום על ההסכם, למרות ההתנגדות של רבים מחבריהם - בוטלה, משום שההסכם עדיין עובר ניסוחים משפטיים.

בימים האחרונים אמרו נציגי המתמחים שתמכו בהסכם כי לאור האילוצים שהטיל בג"ץ, שקבע כי כל המו"מ בינם לבין האוצר לא יחרוג ממסגרת ההסכם שקיים בין ההסתדרות הרפואית לאוצר, לא היתה להם ברירה אלא לחתום על הסכם שלא קובע בבירור את תקופת קיצור ההסכם מאוגוסט או לשנות באופן מהותי את מבנה השכר של המתמחים והמומחים הצעירים.

אתמול דווח כי המתמחים בבתי החולים מאיר, וולפסון והדסה אישרו את ההסכם שחתמו נציגי המתמחים עם משרד האוצר שלשום. זאת בנוסף למתמחי בית החולים שיבא שהצביעו מוקדם יותר אתמול ברוב גדול בעד אישור ההסכם. 

בראיון ל"כלכליסט" שפורסם אתמול, אמר פרופ' יהושע (שוקי) שמר, היום יו"ר אסותא ולשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, שהתארח היום בפאנל מיוחד בנושאי בריאות בכנס "טכנולוגיה בשירות האזרח" של "כלכליסט" וסיסקו, כי "נוצרה דינמיקה של משבר מתגלגל שקשה להבין אותה".

שמר אמר כי "אני הייתי מהטוענים שרובם של המתמחים לא יתפטרו. הם רוצים להמשיך את ההתמחות ולא לרדת לאוסטרליה. הצעתי לבחון אם הם באמת יממשו את האיום שלהם, בין השאר מתוך הבנה כי מערכת התעסוקה האלטרנטיבית - אם זו מערכת הרפואה הפרטית ואם זה עולם ההייטק - לא תוכל לקלוט את כל אלו שאיימו להתפטר. מי שחשב שאם יתפטרו 300 או 1,000 רופאים, מישהו יוכל לקלוט אותם - טעה ולכן חשבתי שהמשבר בחלקו מלאכותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות