אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחוב גוגל 1: מה גורם לענקית האינטרנט להשקיע בדיור? צילום: hector garcia

רחוב גוגל 1: מה גורם לענקית האינטרנט להשקיע בדיור?

העבירה לאחרונה מעל 23 מיליון דולר לפרויקט שיממן את הקמתן של כ-50 יחידות דיור בר-השגה בקרבת מטה החברה. מעבר לתרומה החברתית ולשיפור התדמית, המיזם מספק לגוגל הנחות במסים

07.12.2011, 16:36 | עומר כביר
מנכ"ל גוגל, לארי פייג', מקצץ בתקופה האחרונה לא מעט פרויקטים של החברה, ונראה כי הוא מנסה להוביל אותה לדרך ממוקדת יותר. אלא שגוגל החלה לאחרונה להשקיע בתחום חדש, שונה לחלוטין מתחומי הפעילות של עד כה – דיור בר-השגה.

לפי דיווח של העיתון "מרקורי ניוז", הפועל מעמק הסיליקון, בתקופה האחרונה השקיעה גוגל 23.5 מיליון דולר בפרויקט בר-השגה, ומימנה בכך כרבע מעלותו. מטרת המיזם היא לבנות 51 יחידות דיור להשכרה במאונטיין ויו, קליפורניה – לא רחוק ממטה החברה.

הבנייה במקום החלה לפני כחודש וצפויה, ברוח גוגל, להיות בעלת מאפיינים ייחודים: מדובר בפרויקט בנייה ידידותי לסביבה, כאשר במבנים ישולבו פאנלים סולריים רבים. יחידות הדיור, בנות שניים עד ארבעה חדרים, יוצעו לשכירות למשפחות שמרוויחות 50% או פחות מההכנסה החציונית במחוז סנטה קלרה (52.5 אלף דולר בשנה למשפחה בת ארבע נפשות). הבנייה עתידה להיגמר באביב 2013, ומחירי השכירו ינועו בין 549 ל-1,291 דולר לחודש.

זוהי איננה ההשקעה היחידה של גוגל בתחום בימים אלה: בבוסטון היא העבירה 28 מיליון דולר למיזם הממומן גם בידי מדינת מסצ'וסטס, ואשר במסגרתו ייבנו 240 יחידות דיור. החברה נמצאת גם בין הגורמים שתרמו להקמת קרן בשווי 86 מיליון דולר, שנועדה לבנות 480 יחידות דיור בקליפורניה ובאזור המערב התיכון.

אבל אין מדובר בפעולה חברתית בלבד: השקעות אלו מספקות לגוגל הנחות במסים השונים שעליה לשלם. "יש הטבות מס, אבל זה נכון לגבי כל מי שמשקיע בדיור בר-השגה", אמר למ"מרקורי ניוז" דובר מטעם גוגל, שסירב לפרט את הסכומים שהשקיע החברה בפרויקטים השונים. "זו הזדמנות לבצע השקעה חכמה בפרויקט איכותי, עם החזרים טובים, וכזאת שיוצרת אפשרויות דיור ואף משרות בעבור אנשים בעלי הכנסה נמוכה או בינונית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות