אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה: השיטפונות בתאילנד חתכו את הרווחים ב-54% צילום: טל שחר

טויוטה: השיטפונות בתאילנד חתכו את הרווחים ב-54%

יצרנית הרכב הגדולה בעולם מפרסמת אזהרת רווח בה היא צופה כי רווחי החברה ישחקו ב-2.3 מיליארד דולר בעקבות הרס מפעליה בתאילנד

09.12.2011, 10:13 | סוכנויות הידיעות

טויוטה, ענקית הרכב היפנית צפויה לאבד השנה את התואר של יצרנית הרכב הגדולה בעולם, כך מדווחת היום (ו') סוכנות הידיעות בלומברג. החברה פרסמה אזהרת רווח שבה צופה שחיקה של 54% בתוצאות השנתיות שלה זאת בעקבות הרס מפעליה בתאילנד ע"י השיטפונות הקשים ביותר שפקדו את המדינה מזה 70 שנה.

בטויוטה צופים כי רווחי החברה ישחקו ב-2.3 מיליארד דולר ויהיו נמוכים בחצי לעומת תחזיות מוקדמות והערכות האנליסטים. גם ההכנסות של החברה צפויות להיות מתחת לתחזיות. השיטפונות בתאילנד הביאו למחסור בדגמי קמרי המיוצרים במדינה זו וגם בדגמי קורולה הפופולריים. מחסור במכוניות אלה הורגש גם בארה"ב, לשם מגיעות מכוניות גם ממפעלים בתאילנד.

הקשיים מהם סובלת טויוטה מגיעים פחות משנה לאחר שהתמודדה עם בעיה דומה בעקבות אסון הטבע שפקד את יפן עצמה. במקביל היא נאלצת להתמודד עם ייסוף ביין שגם שוחק את הרווחים שלה. "למרות שאנחנו מחדשים את המלאי של קמרי ודגמים פופולריים אחרים, עוד לא הגענו לשלם של התאוששות", אומר נציג החברה ומוסיף כי המכירות יתאוששו לא לפני פברואר.

בעקבות השיטפונות בתאילנד, הייצור של טויוטה שם הופסק לחודש. בעוד שהחברה סובלת מקשיים, מתחרה שלה ניסאן, יצרנית הרכב השנייה בגודלה ביפן, הגדילה את תחזית הרווח שלה מאחר ומכירות החברה עולות בהתמדה ביפן והיא הצליחה להתאושש מהר יותר מטויוטה והונדה מהשפעות הצונאמי שהכה ביפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות