אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות מגוגל: השיקה אפליקציה שתרכז תוכן במכשירים ניידים צילום: בלומברג

חדשות מגוגל: השיקה אפליקציה שתרכז תוכן במכשירים ניידים

Currents תציג מאמרים וכתבות מלמעלה מ-150 כלי תקשורת, וכן תמונות, וידיאו ותכנים מהרשת החברתית גוגל+. אבל האם ענקית הרשת פעלה באיחור?

09.12.2011, 14:18 | דור צח
גוגל השיקה בסוף השבוע את Currents, שירות הזרמת תוכן לסמארטפונים ולטאבלטים. השירות מיועד כרגע למכשירי אנדרואיד ולאייפון, ובאופן רשמי זמין למשתמשים האמריקאים בלבד. האפליקציה אמורה לרכש תוכן חדשותי, תמונות, וידיאו, עדכוני RSS ותוכן המגיע מהרשת החברתית גוגל+. בנוסף, מציע Currents אפשרות לחפש אחר ידיעות נוספות שעשויות לעניין את המשתמש.

לדברי גוגל, לשם יצירת המיזם היא הגיעה ליותר מ-150 שותפויות עם אתרי תוכן שונים, בהם "פורבס" וה"הפיגנטון פוסט", שיציעו מאמרים מלאים המותאמים לקריאה מהסמארטפון או הטאבלט. החברה הודיעה כי תאפשר לכלי תקשורת שונים, גם קטנים יותר, לפעול בשיטת "שירות עצמי" - כלומר להצטרף לשירות ולשלוט בעיצוב עמודיהם.

נראה שבאמצעות יצירת השותפויות מנסה גוגל להימנע מחזרה על ההסתבכות המשפטית שעורר שירות החדשות גוגל ניוז: עיתונים בבלגיה, שהתוכן שיצרו הופיע בשירות ללא אישורם, תבעו את גוגל בבית משפט מקומי - ובעקבות זכייתם נאלצה ענקית הרשת להפסיק ולצטט אותם.

האפליקציה של גוגל מגיעה בעיני רבים באיחור, לאחר ש-Flipboard כבר הצליחה לרכוש לעצמה בסיס רחב של משתמשים נאמנים. Flipboard, שהוכתרה ב-2010 כ"אפליקציית האייפד של השנה" בידי אפל, נחשבת לחלוצה בתחום אפליקציות החדשות למכשירים ניידים, וגייסה עד כה יותר מ-60 מיליון דולר. אפל מפעילה אף היא אפליקציה דומה, NewsStand, אך זו מתרכזת בתוכן בתשלום ומגבילה את מספר המינויים שניתן לרכוש.

בתוך כך מנסה גוגל להכניס את הרשת החברתית שלה גם לאימייל, על רקע הדשדוש המתמשך שממנו היא סובלת: החברה הודיעה בבלוג שלה כי תיצור אינטרגציה הדוקה יותר בין גוגל+ לג'ימייל. הדבר יאפשר לבצע דרך שירות הדואר האלקטרוני שורה של פעולות הקשורות לרשת החברתית, כמו סינון אימיילים בהתאם למעגלי החברים ושיתוף תמונות. כמו כן, בכל פעם שהגולש יפתח אימייל מאדם המשתמש בגוגל+, יוצג בפניו העדכון האחרון שהמוען העלה לרשת החברתית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות