אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - שימורי הטונה של ויליגר יתייקרו בפעם השנייה בפחות מחצי שנה צילום: א. סהר

בלעדי ל"כלכליסט" - שימורי הטונה של ויליגר יתייקרו בפעם השנייה בפחות מחצי שנה

בעוד שתנובה, שטראוס ואסם הורידו מחירים בעקבות מחאת הצרכנים, ויליגר ופוסידון מקבוצת נטו יעלו שוב את מחירי שימורי הטונה שלהן בשיעור של 10%. ויליגר: "ספגנו את העלייה במחירי חומרי הגלם, כעת אנו נאלצים להעלות מחירים"

11.12.2011, 07:08 | גיל קליאן

ויליגר מקבוצת נטו של דודי עזרא הצליחה לעשות את מה שקבוצות המזון הגדולות יכולות רק לחלום עליו בימים אלה של מחאה חברתית - להעלות מחירים. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה מודיעה החברה לרשתות השיווק על העלאת מחיר גורפת של 10% בכל מוצרי הטונה של החברה, המשווקת טונה תחת המותגים ויליגר ופוסידון. המחירון החדש ייכנס לתוקף בינואר הקרוב.

זו לא הפעם הראשונה שוויליגר מצליחה להעלות מחירים מתחילת המחאה. החברה הודיעה עוד בחודש יולי על העלאה בשיעור דומה בכל מוצרי הטונה שלה.

כיצד הצליחה חברת המזון להעלות מחירים פעמיים בשיעור דו־ספרתי בימים שבהם תנובה, שטראוס, אסם ותלמה־יוניליוור לא רק שמקפיאות העלאות מחיר מתוכננות, אלא גם מורידות מחירים בחלק ממוצריהן?

בוויליגר הצליחו להמתיק את הגלולה עבור רשתות השיווק. בהעלאת המחיר ביולי הציעה החברה לכל הרשתות לרכוש מלאי במחירים הישנים. כך כל רשת קיבלה לידיה מלאי מוצרים שיספיק לה לחודשיים־שלושה, כאשר לכל הצדדים ברור שהרכישות הבאות יתבצעו לפי המחירון החדש והגבוה. כעת ויליגר מציעה לרשתות את אותו דיל, כאשר המחירון ה"קודם" מגלם כבר את העלאת המחיר שבוצעה ביולי.

שימורי טונה הם מוצר מהותי עבור רשתות השיווק הזוכים לביקושים קבועים מצד הצרכנים, כאשר ויליגר מחזיקה בכ־37% מכלל שוק שימורי הדגים. המתחרים העיקריים של ויליגר על המדף הם שימורי הטונה של סטארקיסט, שמתומחרים מעט מעל מוצרי ויליגר.

באתר האינטרנט של שופרסל נמכרת כיום קופסת טונה של ויליגר בשמן תמורת 6.79 שקל, ומארז של 3 קופסאות נמכר תמורת 19.5 שקל. מדובר במחירים לפני הכניסה לתוקף של ההעלאה הנוספת במחיר.

בוויליגר מסבירים את הסיבה להעלאה במחיר דגי הטונה המאמירים בעולם, ואכן בדו"חות הכספיים של החברה לינואר־ספטמבר 2011 ניתן לראות שחיקה ברווחיות הגולמית.

בוויליגר מסרו בתגובה כי "בשל העלייה הנמשכת במחיר הטונה נאלצנו להעלות את מחיר שימורי הטונה בשיעור של כ־10% מחודש ינואר הקרוב. נציין כי בחודשים האחרונים ספגנו את העלייה במחירי חומר הגלם, מתוך ניסיון שלא להעלות את מחיר המוצר לצרכן".

יפתח שקד, ממובילי מחאת הקוטג' אומר בתגובה: "מדינת ישראל פוגעת בכיס אזרחיה ללא שום הצדקה בכך שהיא מטילה מכסי מגן על ייבוא הטונה, וזאת למרות שבמדינת ישראל אין תעשיית יצור טונה אלא מפעלי לאריזה בלבד.  אנו מתכוונים להמשיך ללחוץ על השר שלום שמחון בתקווה שמשרדו יתקן כשלים אלו ורבים אחרים בשוק המזון. נקעה נפשו של העם בישראל מיוקר המחיה הפוגעני והוא נלחם על זכויותיו למחירים הוגנים ושפויים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
החוצפה של ויליגר מרקיעה שחקים
צריך להחרים את מוצריו ולאפשר יבוא טונה במחירים סבירים מחול. רצוי לדעת שיצרניות מוצרי החלב העלו את מחיריהן אחרי המחאה והחרם ובעיקר מחלבות גד. המחירים עכשיו הרבה יותר גבוהים מבתקופת החרם עליהן! צדק מי שכתב שהממשלה הכושלת של ביבי עובדת על כולנו, מאפשרת את העושק ועושה לביתה בלבד .
יודאלף , מרכז  |  12.12.11
לכל התגובות