אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקי ויטה לשופט נויטל: "התחשב בסבל ובייסורים שעברתי" צילום: אוראל כהן

שוקי ויטה לשופט נויטל: "התחשב בסבל ובייסורים שעברתי"

איש המס הבכיר בדיון בבית המשפט: "הייתה לי תקווה ואמונה שלמה בגלל המסירות הרבה שבה ביצעתי את התפקיד שאוכל לשכנע בחפותי את בית המשפט הנכבד. ועל כן ההרשעה בשלושת התיקים היא עונש כבד מנשוא עליי". גזר הדין יינתן ביום רביעי

11.12.2011, 09:53 | איתי הר אור

"אני מקבל את הרשעתי בכבוד ובכאב", כך אמר לפני זמן קצר איש המס הבכיר שוקי ויטה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בבית המשפט התקיים הבוקר דיון הטיעונים לעונש האחרון במשפטו של ויטה, שהורשע לפני כחודש וחצי בשלוש עבירות של הפרת אמונים במסגרת פרשת השוחד שבה הואשם יחד עם פרקליט הצמרת יעקב וינרוט. וינרוט זוכה מכל אשמה בפרשה, ואילו ויטה הורשע בעבירות של הפרת אמונים לאחר שטיפל בתיקי המס של לקוחותיו של וינרוט בהם ארקדי גאידמק ומיכאל צ'רנוי, בעוד שוינרוט מטפל בענייניו האישיים של ויטה.

הבוקר נחשף ב"כלכליסט", כי ויטה והפרקליטות הגיעו להסכמה לפיה לא יוטל קלון על ויטה והוא מצידו יתחייב שלא לשאת בתפקיד ציבורי בעתיד. "אני מתחייב כל עוד הרשעתי עומדת בתוקפה כי אני לא אבקש למלא כל תפקיד בשירות הציבורי", אמר ויטה בדיון הבוקר.

לקראת תום הדיון האחרון במשפט, ביקש ויטה לומר מספר מילים לקראת גזר הדין. ויטה אמר: "5 שנים כמעט חלפו מאז ה-31 בינואר 2007, ערב כניסתי לתפקיד ממונה על הכנסות המדינה מצוייד בתוכניות לעשות את הדרוש בשינוי מדיניות המס בישראל. במקום להוביל את השינוי הזה מצאתי את עצמי בחדרי החקירות, מושהה ולבסוף על ספסל הנאשמים". ויטה המשיך: "התגייסתי לשירות הציבורי לפני 24 שנים מתוך רצון לתרום לחברה, ומתוך מסירות מילאתי את כל תפקידי בשירות הציבורי, וכך האמנתי גם שאני פועל בתיקים בהם הורשעתי. הייתה לי תקווה ואמונה שלמה בגלל המסירות הרבה שבה ביצעתי את התפקיד שאני אוכל לשכנע בחפותי את בית המשפט הנכבד. ועל כן ההרשעה בשלושת התיקים היא עונש כבד מנשוא עליי. ואני מקבל את החלטת בית המשפט בכבוד ובכאב רב".

ויטה ציין גם את עשייתו החברתית: "גם בתקופת ההשהייה כמו שבית המשפט הנכבד ראה, אני התנדבתי ותרמתי למען החברה ועשיתי ככל יכולתי במרץ רב לסייע בעמותה שבה התנדבתי. בית המשפט הנכבד בטרם יגזור את דיני אני מבקש כי יבוא לידי ביטוי הייסורים והסבל הרב שעברתי אני ומשפחתי, שיבוא לנגד עיניו העשיה הרבה במשך שנים רבות בשירות הציבורי למען החברה והמדינה, וכמובן את העובדה שאני המפרנס העיקרי במשפחה".

בסיום דבריו אמר ויטה: "כמובן שאין ספק לנוכח המחשבה והאמונה שלי בזמן אמיתי אני הייתי נוהג אחרת באותן סיטואציות ובאותם הפעולות שפעלתי אני מקבל בכבוד רב את קביעתו של בית המשפט".

גזר הדין נקבע ליום רביעי הקרוב בשעה 12:00.

ויטה מיוצג בידי עורכי הדין אלון רון ומורן כרמון. את המדינה מייצגים עורכי הדין שרון כהנא, יפעת שטיין ורותם שגיא מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות