אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק נדל"ן תמכור נכס בקנדה תמורת 398 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

דלק נדל"ן תמכור נכס בקנדה תמורת 398 מיליון שקל

החברה חתמה על הסכם למכירת הנכס אשר רשום בספרי החברה לפי שווי של 328 מיליון שקל ואשר קיימת עליו הלוואה בסך 239 מיליון שקל

11.12.2011, 11:06 | מעין מנלה
דלק נדל"ן הודיעה היום (א') כי חתמה על הסכם לפיו תמכור נכס בטורונטו, קנדה תמורת 398 מיליון שקל (108 מיליון דולר קנדי). הנכס רשום בספרי חברה בת של דלק נדל"ן DGRE לפי שווי של 328 מיליון שקל (89.2 מיליון דולר קנדי) וקיימת הלוואה על הנכס שיתרתה 239 מיליון שקל (65 מיליון דולר קנדי).

העלות המקורית של הקמת הפרוייקט, אשר נקרא "young street" הייתה, לפי דיווחי החברה, כ-288 מיליון שקל (78.3 מיליון דולר קנדי).

דלק נדל"ן מצויה במשא ומתן עם בעלי האג"ח מסדרה כ"ה של החברה להסדר חוב. המתווה האחרון שהציגה נציגות בעלי האג"ח כולל הזרמה של 600 מיליון שקל, קבלת 45% ממניות דלק נדל"ן והתחייבות של תשובה להצעת רכש עבור המניות לפי שווי חברה של 500 מיליון שקל כמו גם הנפקת שלוש סדרות אג"ח חדשות בהיקף של 1.4 מיליארד שקל.

תשובה מצידו הצהיר בתחילת החודש כי יזרים לדלק נדל"ן כספים מעבר למה שהוצע במתווה של אמיר ברנע להסדר חוב בחברה. תשובה אמר בהודעה לעיתונות: "שבתי ובחנתי במהלך הימים האחרונים את המתווה שהוכן לחברת דלק נדל"ן שהוצע על ידי פרופ' אמיר ברנע ושמעתי את הביקורות ואני קשוב לה. במשך 3 השנים האחרונות נעניתי בחיוב לבקשות החברה לסיוע כספי - מתוך אמונה שבכך תצליח להעלות על דרך חדשה. גם היום אני נכון להמשיך ולסייע לחברה במטרה לעזור לה לצלוח את התקופה ולהבריא אותה, ולשפר את המתווה שהכין פרופ' ברנע עבורה. אני מוכן להגדיל את סכומי השתתפותי במסגרת ההסדר שיגובש, ולהזרים לחברה סכומים נוספים, מעבר לסכומים שצוינו בהצעה של ברנע, וזאת במסגרת מתווה מקובל שיוסכם בין כל הצדדים".

דלק נדל"ן דיווחה על הפסד ענק של 234 מיליון שקל ברבעון השלישי. מאז תחילת השנה גדל הגירעון בהון העצמי של חברת הנדל"ן מ-1.16 מיליארד שקל ל-2.2 מיליארד שקל, בעקבות ההפסדים שרשמה החברה. לאחרונה צורפה לדוחותיה של החברה אזהרת "עסק חי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות