אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע ראשון של גיוסים בקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד לאחר שנה וחודש של פדיונות צילום: shutterstock

שבוע ראשון של גיוסים בקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד לאחר שנה וחודש של פדיונות

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד סיימו את השבוע עם גיוס של 30 מיליון שקל, כך לפי נתוני מיטב; מתחילת החודש נפדו מקרנות הנאמנות המסורתיות 75 מיליון שקל

11.12.2011, 11:27 | מעין מנלה
מתחילת החודש נפדו מקרנות הנאמנות המסורתיות כ-75 מיליון שקל, כך מעריכים כלכלני בית ההשקעות מיטב. עם זאת, להערכת מיטב בנטרול הגיוסים לקרנות השקליות מדובר על פדיונות גבוהים יותר של קרוב ל-400 מיליון שקל בקרנות אג"ח ומניות, זאת בעת שהעיניים היו נשואות לבשורות מפגישת מנהיגי האיחוד האירופי והמשקיעים בישראל המשיכו לצמצם את חשיפתם לנכסי סיכון.

קצב הפדיונות בקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) ירד ביותר מחצי לעומת חודש נובמבר, כותבים במיטב, כאשר הקרנות המנייתיות רשמו מתחילת החודש פדיונות של 40 מיליון שקל. זאת, מציינים כלכלני מיטב, למרות התנודתיות הגבוהה ומחזורי המסחר הנמוכים במדיי המניות.

העליות בשוק האג"ח הקונצרניות בתחילת החודש גרמו לירידה מסויימת בקצב הפדיונות בקרנות אג"ח חברות וכללי, מהן נפדו מתחילת החודש 330 מיליון שקל, מסבירים במיטב. זהו קצב פדיונות הנמוך בחצי מקצב הפדיונות של השבוע האחרון של נובמבר, ציינו כלכלני מיטב.

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד סיימו את השבוע עם גיוס של 30 מיליון שקל – הגיוס השבועי הראשון מזה שנה וחודש, כך לפי מיטב. "סביר להניח שנתון זה מייצג כניסה גדולה יותר לקרנות אג"ח מדינה ללא מניות, שמנהלי קרנות אחדים מפרסמים בימים האחרונים, ויציאה מקרנות אג"ח מדינה עם מניות", מסבירים במיטב.

קרנות הנאמנות הכספיות המשיכו את המגמה של נובמבר ורשמו מתחילת החודש פדיונות של 320 מיליון שקל. מאידך, מציינים כלכלני מיטב, הקרנות השקליות המשיכו ליהנות מגיוסים גבוהים שהסתכמו ב-310 מיליון שקל מתחילת החודש.

לפי סיכום מיטב תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-8 בדצמבר 145.3 מיליארד שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות