אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפוגה הסתיימה: אנשי מחאת הקוטג' חוזרים להפגין מול בתי בכירי שטראוס צילום: אוראל כהן

ההפוגה הסתיימה: אנשי מחאת הקוטג' חוזרים להפגין מול בתי בכירי שטראוס

גל ההפגנות הופסק בשבוע שעבר עקב ראיון טלוויזיוני של יו"ר שטראוס, עפרה שטראוס, שלהבנת אנשי מחאת הקוטג' בישר על הוזלות נוספות. לאחר שנוכחו לדעת כי לא כך הדבר, החליטו לחזור להפגין

12.12.2011, 10:18 | גיל קליאן

אנשי מחאת הקוטג' חוזרים לנוהל ההפגנות מול בתי בכירי שטראוס. בגל הנוכחי זכו גדי לסין, מנכ"ל הקבוצה, וציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, לביקורים של עשרות מפגינים מול ביתם. אותו גל של הפגנות בתדירות יומית נפסק עקב ראיון טלוויזיוני של יו"ר שטראוס, עפרה שטראוס, שלהבנת אנשי מחאת הקוטג' בישר על הוזלות נוספות. אנשי המחאה הודיעו על הפוגה בהפגנות, בציפייה להוזלת מחירים שלא הגיעה.

כעת הבינו אנשי המחאה כי ההוזלות האלה גם לא יגיעו, והחליטו לחזור ולבקר את בכירי הקבוצה בבתיהם. בפייסבוק כבר התפרסמה קריאה לבוא ולהפגין ביום רביעי הקרוב מול ביתו של שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס. בשיחה עם "כלכליסט" אמר בני גרוברמן, ממובילי המחאה, כי ההפגנות לא יתקיימו שוב בתדירות יומית, וזאת בעיקר עקב הקושי להביא כמות גדולה של מפגינים על בסיס יומי.

עם זאת, הבטיח גרוברמן כי "אנחנו נפגין מול כל הבכירים בשטראוס ונגיע גם לעופרה (שטראוס –ג.ק). כבר היינו אצלה בתחילת מחאת הקוטג' ונגיע שוב". כשנשאל האם קיבלו אנשי המחאה פניות להידברות מצד החברה אמר כי "לא היתה פניה להידברות מהחברה, ובעצם לא קרה שום דבר".

על דרישות המפגינים אמר גרוברמן כי "הדרישות נשארו בעינן מתחילת המחאה: הורדת מחירים משמעותית במוצרים המובילים ולא במשניים או בלא נמכרים. שטראוס היא מונופול כמו שתנובה היא מונופול, הציבור צריך להתנגד לרמות המחירים שהן קבעו לנו כאן. נורמה שמזון עולה פי 3 לעומת המחירים בעולם היא דבר שחייב להסתיים".

גרוברמן הוסיף כי "אם תצא הודעה מסודרת מהחברה יתכן שההפגנה תידחה. בגלל זה קבענו לאמצע השבוע. אבל אנחנו נמשיך עד שהציבור ישים לב ששטראוס מושכת אותו באף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הנה חדשות טריות - איך טרה העלתה השבוע את מחירי הקוטג' בצורה שערורייתית - הכנסו והיווכחו!
המצב עד שבוע שעבר: אריזות קוטג' 300 גרם (תוספת 20%): 5.49 שח, (1.83 שח ל-100 גרם). מחיר זהה ל-3% ו-5%. המצב היום: אריזת 5%, 300 גרם: 5.90 שח (1.97 שח ל-100 גרם), עלית מחיר של 7.7%! אריזת 3% 300 ג' נעלמה מהמדפים. במקומה חזרה אריזת 250 גרם: 5.90 שח (2.36 שח ל-100 גרם). עלית מחיר 29%!!! רבותי זאת חוצפה ברמה בלתי נסבלת. עד כה (גם לפני המחאה) מחירי הקוטג' היו זהים ל-3% ו-5%. פתאום טרה החליטו ליצור בידול. מה קרה? הוסיפו זהב ל-3%? ההסבר כנראה פשוט ותחמני כרגיל: המודעות למוצרים דלי קלוריות גברה לאחרונה והביקוש למוצרים אלו גדל ויגדל. למה לא לקחת טרמפ על הענין ולגזול את כבשת הרש? אם דרוש ליצר יותר 3%, הרי המחיר צריך אולי לרדת מתחת למחיר של 5% וגם לעודד לקנות מוצר זה. אבל אצלנו הכל בא בהפוכה. 29 % - תחזרו לתנובה אבל שם מוכרים לנו מים עם גרגרים. אז איפה המחאה?
פלורליסט  |  15.12.11
לכל התגובות