אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתונה פותחת בסבב שיחות עם האיחוד האירופי וקרן המטבע צילום: בלומברג

אתונה פותחת בסבב שיחות עם האיחוד האירופי וקרן המטבע

הצדדים יצטרכו להחליט על ההיבטים המרכזיים של תוכנית החילוץ החדשה במטרה להוציא את המדינה מהמשבר הכלכלי

12.12.2011, 14:36 | סוכנויות הידיעות

יוון פתחה היום (ב') בסבב שיחות עם האיחוד האירופי, קרן המטבע הבינלאומית ובנקאים. הצדדים נתונים ללוח זמנים נוקשה שבו יצטרכו להחליט על ההיבטים המרכזיים של תוכנית החילוץ החדשה להוצאת המדינה מהמשבר הכלכלי שבו היא נתונה.

מפקחים מהאיחוד האירופי, הבנק המרכזי האירופי ומקרן המטבע הבינלאומית הגיעו למשרד האוצר היווני לשיחות שיכללו גם בדיקה של ההתקדמות האיטית של יוון מאז תוכנית החילוץ הראשונה עליה הוסכם לפני שנה, בניסיון להתמודד עם המשבר, שמאז גרר איתו את כל אזור היורו.

שר האוצר, אוונגלוס וניזלוס, צפוי היה להיפגש בצהריים עם ראש לובי הבנקאות IFF צ'רלס דלארה בניסיון להתקדם על ארגון מחדש של החוב מרצון, מרכיב חשוב בתוכנית החילוץ החדשה, שהיקפה 130 מיליארד יורו (172 מיליארד דולר).

אתונה בקושי הצליחה להימנע מפשיטת רגל החודש, לאחר ששותפותיה באיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית הסכימו לשחרר תשלום חילוץ נוסף של 8 מיליארד (לא כתוב אם יורו או דולר), למרות ההכנסות החלשות והרפורמות האיטיות.

יוון זקוקה לתוכנית החילוץ החדשה, עם תקבולים מבנקים וממלווים רשמיים, כדי לשרוד בשנה הבאה ולהתמודד עם פידיון אג"ח גדול במרץ. יוון צריכה גם לסיים את השיחות לפני הבחירות הכלליות ב-19 בפברואר.

"רצוי ששיחות הארגון מחדש של החוב שמתחילות היום יובילו להסכם ראשוני עד סוף השבוע, אחרת לא יהיה לנו מספיק זמן", אמר בנקאי יווני, שביקש להישאר בעילום שם. "אם לא תהיה עסקה ראשונית עד לסוף השבוע, יהיה קשה להשלים את ארגון החוב מחדש בינואר והבחירות עלולות להתעכב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות