אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים מגנים על המורשת האולימפית צילום: בלומברג

הסינים מגנים על המורשת האולימפית

"השפעות המשחקים עבור העם הסינים ותושבי בייג'ינג הן רב ממדיות, אך בראשן עומד השיפור בתשתיות התחבורה והסביבה". האנגלים, בינתיים, מצדיקים את הגדלת תקציב הטקסים

12.12.2011, 18:14 | סוכנויות הידיעות
סגן שר הספורט הסיני יאנג שאון, פצח ביום ראשון במגננה חריפה על המורשת של אולימפיאדת בייג'ינג 2008.

יאנג, שדיבר במסיבת עיתונאים בבייג'ינג שבה השתתף גם יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת לונדון 2012, סבסטיאן קו, אמר כי הבירה הסינית הרוויחה משיפור באיכות הסביבה ובתשתיות הודות למשחקים. על הממשלה הסינית מופעל לחץ רב לשנות את האופן שבו היא מפקחת על הפליטה המזהמת מכלי רכב, לנוכח פקקי התנועה הכבדים וענן העשן המרחף מעל העיר.

"השפעות המשחקים עבור העם הסינים ותושבי בייג'ינג הן רב ממדיות, אך בראשן עומד השיפור בתשתיות התחבורה והסביבה", סיפר יאנג לכתבים. "כל מי שמתגורר בבייג'ינג מודע להזדמנות הייחודית שנוצרה על ידי האולימפיאדה, והבחין בשיפור הכללי באיכות הסביבה". עם זאת, יאנג מודה כי "לא היה זה קל לשמור על המורשת של האולימפיאדה", כשההגנה על איכות הסביבה הפכה לאחד הנושאים המרכזיים.

במקביל, הגן סבסטיאן קו על הרחבת התקציב עבור טקסי הפתיחה והנעילה של אולימפיאדת 2012. בשבוע שעבר פורסם כי יוספו עוד 41 מיליון ליש"ט לתקציב הבידור בטקסי הפתיחה והנעילה. "הממשלה ראתה מה יצרנו עבור הטקסים המרכזיים, והייתה מעוניינת להשקיע עוד בשביל הקידום הייחודי הזה לבריטניה בפני 4 מיליארד אנשים ברחבי העולם", אמר קו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות