אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה תוכנית למלון בוטיק בן חמש קומות בזכרון יעקב צילום: יעל ברקוביץ'

נדחתה תוכנית למלון בוטיק בן חמש קומות בזכרון יעקב

ועדת ערר מחוזית דחתה יוזמה להקמת מלון בן חמש קומות בנקודת תצפית ב יש רק בתי קרקע

13.12.2011, 08:14 | דותן לוי

ועדת ערר מחוזית במשרד הפנים דחתה את בקשתם של יזמי מלון בוטיק להקמת מבנה בן חמש קומות, ברחוב יפה נוף 17 בזכרון יעקב. היזמים, חברת א.ח.מ הדר אחזקות ועו"ד מיכאל תשבי, ביקשו הקלות שיגדילו את נפח הבנייה המתוכנן למלון, כך שיוכלו לבנות שלוש קומות נוספות מעל לקומת העמודים שגובהה 3.6 מטרים. זאת, באחת הנקודות הגבוהות בזכרון יעקב שבה ישנם רק בתים צמודי קרקע.

התושבים שהתנגדו לחריגות הבנייה טענו — באמצעות עו"ד משה פרז'נצבסקי, שותף מחלקת תכנון ובנייה במשרד רחל בן ארי, אדם פיש ושות' — כי נפח הבנייה של מלון הבוטיק המתוכנן חורג מהסביר ופוגע משמעותית בסביבה הקרובה. הבקשה של היזמים כללה חריגה של 28% (327 מ"ר) מהוראות התב"ע בכל הנוגע לשטח בנוי, והיא כבר נדחתה בעבר על ידי הוועדה המקומית של זכרון יעקב.

ועדת הערר קבעה כי לא ניתן להתיר תוספת של שטחי שירות וציינה כי "הדבר יוצר חריגה המהווה סטייה ניכרת שאותה לא ניתן להתיר (...). כאשר המדובר בשכונה שבה בתים בני שתי קומות, יצירת מבנה בגובה כה עצום אינה מתיישבת עם הסביבה, פוגעת קשות באופייה ומהווה על פניה סטייה ניכרת מהוראות התוכנית לתקנות התכנון ובנייה".

המלון תוכנן במקום שבו פעל בשנות השבעים פנסיון דינה, אשר נרכש לימים על ידי הקהילה הגרמנית בזכרון יעקב (קיבוץ בית אל) ושמו שונה לבית יששכר. במשך השנים שימש האתר בזכרון יעקב כבית הבראה לניצולי שואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות