אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוגג את הזיכוי? עו"ד יעקב וינרוט מסמיך הערב עורכי דין חדשים צילום: אוראל כהן

חוגג את הזיכוי? עו"ד יעקב וינרוט מסמיך הערב עורכי דין חדשים

מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין הזמין את עו"ד יעקב וינרוט כאורח הכבוד שיחלק את תעודות ההסמכה למתמחים. היום חלף המועד האחרון של הפרקליטות לערער על זיכויו של וינרוט משוחד

14.12.2011, 14:59 | ענת רואה

עו"ד יעקב וינרוט הגיע הערב (ד'), כאורח הכבוד של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, לטקס הסמכת עורכי הדין החדשים בבנייני האומה בירושלים. וינרוט, שזוכה לפני חודש וחצי מכתב האישום שהוגש נגדו בגין שוחד, הוזמן לטקס ע"י יו"ר מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה, והעניק את תעודות ההסמכה לעורכי הדין החדשים ממחוז תל אביב, לצידו של עו"ד נוה. עורכי הדין החדשים השייכים למחוזות האחרים יקבלו את התעודות מראשי המחוזות שלהם.

באורח מקרי הטקס מתקיים בדיוק ביום בו חולף המועד האחרון של הפרקליטות להגיש ערעור על זיכויו של וינרוט, כך שוינרוט יוכל לחגוג הערב רשמית את זיכויו ואת העובדה שהפרקליטות בחרה שלא לערער. אילו הפרקליטות היתה מחליטה לערער על זיכויו של וינרוט המעמד היה עלול להיות מביך, שכן בטקס ההסמכה אמורים להשתתף גם שר המשפטים יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. עם זאת, בטקס הערב, ביניש אינה צפויה להשתתף.

  

בטקס מוסמכים 1,102 עורכי דין חדשים שכ-150 מהם הצליחו להיכנס לשורות הלשכה רק לאחר מאבק, כשנכשלו בבחינות ההסמכה ובסופו של דבר עברו בעקבות השגות שהגישו והובילו לפסילת חלק מהשאלות. בטקס ישתתף גם ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי.

לאחר הטקס היום צפוי מספרם של עורכי הדין בישראל לעמוד על כמעט 50 אלף, ולעומת אוכלוסיית ישראל העומדת על 7.8 מיליון נפש, הרי ש-1 מכל 158 אזרחים הוא עורך דין.

מחוז תל אביב מוביל בכמות המוסמכים החדשים - 740 בסה"כ. במקום השני נמצא מחוז חיפה עם 142 מוסמכים חדשים, ובמקום השלישי מחוז ירושלים עם 103 מוסמכים. 69 מהמוסמכים מגיעים ממחוז דרום, ו-48 מוסמכים הם ממחוז צפון.

רק מעט יותר מרבע מהמוסמכים הערב הם בוגרי אוניברסיטאות: 303 מוסמכים בלבד. האוניברסיטה העברית מובילה עם 93 מוסמכים חדשים, אוניברסיטת תל אביב עם 82 מוסמכים. 73 מוסמכים הם בוגרי אוניברסיטת חיפה, ו-55 הם בוגרי אוניברסיטת בר אילן. בנוסף מצטרפים ללשכה 772 מוסמכים חדשים בוגרי מכללות, מתוכם: 239 הם בוגרי הקריה האקדמית קרית אונו, 218 הם בוגרי המרכז הבינתחומי, 104 הם בוגרי המכללה למנהל, 75 הם בוגרי מכללת נתניה, 75 נוספים הם בוגרי שערי משפט, ו-61 הם בוגרי מכללת רמת גן. ללשכה מצטרפים גם 27 בוגרי אוניברסיטאות בחו"ל – 20 מתוכם הם עולים חדשים, ו-7 ישראלים שלמדו בחו"ל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
משרד וינרויט
אני איש עסקים ותיק שנקלעתי למצוקה קשה ומורכבת אשר נידרשת בו הגנה משפטית. לא הכרתי המשרד ופניתי לעזרתם ,לאחר ישיבה אריכה עם עו"ד ד"ר אבי וינרויט החליטו להענות לבקשתי לעזרה ומזה חודשים רבים ,כשנה נדרשתי להתיעצויות והכוונה וכנראה גם אגיע להליך משפטי נגד גורמים משמעותיים בתחום הפיננסי בישראל ,חברות ענק ועזריהם.הועמד לרשותי עו"ד אריאת וינרויט אשר מקדיש לי שעות רבות וכל זאת ללא תמורה ואני המום מכך עד כמה מתייחסים לעניני המקצועיות רבה ושעות רבות רק אתמול ישבתי עימו מ1930 בערב ועד 2130 , אני פשוט נרגש מהיחס ומקצועי והאישי ואין לי מילים . לא יודע כרגע כיצד אוכל להחזיר להם... אני חסר מילים . שרגא לידור
שרגא לידור , תל אביב  |  14.12.11
לכל התגובות