אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפי שנחשף ב"כלכליסט": רכב יפני ראשון בתקינה אמריקאית הגיע לישראל

כפי שנחשף ב"כלכליסט": רכב יפני ראשון בתקינה אמריקאית הגיע לישראל

כפי שפורסם ב"כלכליסט" - משרד התחבורה אישר לראשונה את יבואו של ניסאן מקסימה, רכב יפני המיוצר בארה"ב

14.12.2011, 15:02 | תומר הדר

שוק הרכב הישראלי נפתח ליבוא מארצות הברית: כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", משרד התחבורה אישר לראשונה את יבואו של רכב מתוצרת יצרנית יפאנית אשר מיוצר בארה"ב - מסוג ניסאן מקסימה.

יצויין שעד שנת 2010 הותר רק יבואם של רכבים אשר מיוצרים במדינות נפט"א על ידי יצרני רכב אמריקאים ולא על ידי יצרני רכב יפניים. עד כה אושר יבואם של דגמי ניסאן אשר עומדים בתקינה האירופית.

עד לפני מספר חודשים אישר משרד התחבורה יבוא של כלי רכב המצוידים בפנסי חזית התואמים את התקינה האירופית, וניתנו הקלות לייבוא כלי רכב המצוידים בפנסים התואמים את דרישות התקינה האמריקאית לאחר שנבדקו שאינם מסנוורים.

הנוהל החדש שפורסם הרחיב לראשונה את היתר הייבוא לסוגי פנסים רבים המותרים בארה"ב וקבע גמישות בדרישות, המאפשרות ליצרני הרכב לבחון את ביצועי פנסי החזית טרם יבוא הרכב לארץ, במטרה להתאימו לדרישות משרד התחבורה. יצויין שלאחרונה בחנו מספר יבואני רכב, ביניהם כלמוביל, יפנאוטו ויוניון מוטורס את יבואם של דגמי רכב מארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נו באמת... דרישות משרד התחבורה...
בארה"ב מוכרים בשבוע אחד את כל מה שנמכר כאן בשנה (טובה) ותצורת התאורה בעלת התקינה האמריקאית היא בטח לא גורם התאונות הראשי שם - או בכל מקום אחר. למעשה, קשה להניח שהתקינה האמריקאית בנושא משפיעה כהוא זה על תאונות דרכים ביבשת זו בה נוספים יותר מ-12 מליון כלי רכב חדשים כל שנה. אצלנו, לעומת זאת, ישבו חכמי משרד התחבורה - ומאחר וכבר פתרו את כל תחלואי המדינה התעבורתיים, יערכו אין ספור כינוסים כדי להבין כמה גרועה (למי?) היא התקינה האמריקאית לתאורת חזית. נו באמת...
איתן , תל אביב  |  15.12.11