אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מנסה לשפר עמדות בתחום המובייל

אינטל מנסה לשפר עמדות בתחום המובייל

מסמך פנימי של ענקית השבבים מעיד על כוונתה למזג ארבע חטיבות ל"קבוצת הסלולר והתקשורת". במקביל היא חותמת על חוזה עם יצרנית שבבי NFC, המאפשרים בין היתר ביצוע עסקאות באמצעות הסלולר

15.12.2011, 10:34 | יוסי גורביץ
אינטל מתכוונת לשלב בקרוב ארבע מהחטיבות שלה כדי ליצור יחידה עסקית אחת, "קבוצת הסלולר והתקשורת" - כך עולה ממזכר פנימי של החברה שפורסם אתמול (ד') על ידי CNN. אינטל לא הגיבה על הידיעה.

הארגון מחדש ישלב את חטיבות התקשורת הסלולרית, הנטבוקים והטאבלטים, הנייד האלחוטי וחטיבת ה-Ultra Mobility של החברה. שני בכירים באינטל, מייק בל והרמן יול, יפקחו על הקבוצה החדשה. הארגון מחדש מתבצע כיוון שבאינטל מנסים להדביק את הפער בתחום המכשירים הניידים מול יצרניות שבבים אחרות, שהבולטת שבהן היא ARM, בתחום הסלולרי. בחברה מודאגי במיוחד מן העובדה שמיקרוסופט הכריזה כי מערכת ההפעלה ווינדוס 8 תפעל, לראשונה, הן על שבבי אינטל והן על שבבי ARM.

במקביל, חתמה אינטל אתמול (ד') על הסכם עם יצרנית השבבים הצרפתית Inside Secure, שההתמחות שלה היא ייצור שבבי NFC. שבבים מסוג זה פועלים לטווח קצר מאוד, ומאפשרים למשתמשים להעביר מידע מיידי – למשל, לבצע עסקאות – בין שני מכשירים ניידים שנמצאים סמוך זה לזה.

על פי ההסכם, קבוצת הסלולר והתקשורת של אינטל תקבל גישה לחומרה ולתוכנה של Inside Secure, כדי שתוכל להטמיע את הטכנולוגיה בשבבים עתידיים. הפרטים הפיננסיים של העסקה לא נמסרו. Inside Secure מכרה השנה כעשרה מיליוני שבבי NFC והיא מצפה למכור כמויות גדולות הרבה יותר בשנים הקרובות.

העסקה מגיעה כשבוע לאחר שאינטל אותתה על העניין שלה ב-NFC בכך ששדרגה את מעמדה בפורום NFC – ארגון תעשייה ללא מטרת רווח – מ-Principal ל-Sponsor, ובכך קיבלה מקום בחבר המנהלים של הארגון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות