אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיינרום: נפילה בהיקף הפעילות עקב ירידת מפלס הדנובה צילום: shutterstock

מיינרום: נפילה בהיקף הפעילות עקב ירידת מפלס הדנובה

החברה הודיעה כי היקף הפעילות בדצמבר היה נמוך ב-90% מהממוצע ובנובמבר נמוך ב-33% מהממוצע. לכן, היא צופה השפעה מהותית לרעה על תוצאותיה הכספיות אם המגמה תימשך

15.12.2011, 10:47 | מעין מנלה
חברת ההובלה הימית מיינרום הודיעה היום על ירידה בהיקף הפעילות בחודשים נובמבר ודצמבר אשר צפויה לפגוע בתוצאותיה הכספיות, עקב ירידת מפלס המים בדנובה. החברה הודיעה כי כמות הקונטיינרים שהובלו על ידה בחודש שעבר הייתה נמוכה ב-33% לעומת ממוצע ההובלה החודשי של הקבוצה בשנה האחרונה, והיקף ההובלה היה נמוך ב-90% מהממוצע בחודש דצמבר. לכן, החברה צופה כי אם המגמה הזו תימשך לאורך זמן תהיה לכך השפעה מהותית מאוד לרעה על תוצאותיה הכספיות.

הסיבה המרכזית, לפי הודעת החברה, לירידה בהיקף הפעילות היא ירידה של מפלס המים בנהר הדנובה ברומניה בו פועלת הקבוצה עקב בעיה של מיעוט גשמים. בשל הירידה במפלס הנהר, הקבוצה הובילה פחות דוברות עם מספר נמוך יותר של קונטיינרים ברוב ההובלות. בתחילת המחצית השנייה של נובמבר החברה הפסיקה לחלוטין את השימוש בדוחפת המצויה ברשותה עד לעליית מפלס המים ועברה להובלה באמצעות משאיות.

כמו כן, החברה הוציאה את רוב עובדיה ברומניה לחופשה מאולצת בשכר נמוך משמעותית מהרגיל עקב ירידה בפעילות בעקבות חופשת חג המולד וראש השנה האזרחית.

מיינרום נמצאת בסכסוך משפטי עם ענבל אור לאחר שבוטל הסכם לרכישתה. באוקטובר דיווחה מיינרום לבורסה כי בעלי השליטה בחברה הגישו תביעה כנגד ענבל אור בגין אי עמידה בהתחייבויותיה לרכישת השליטה בחברה שנחתם בין הצדדים לפני כחצי שנה.במסגרת התביעה, נדרשת אור לשלם לחברה 5 מיליון שקל בגין הנזקים שנגרמו להם עקב הפרת ההסכם על ידי אור.

לפי ההסכם שפורסם במרץ השנה, בעלי השליטה במיינרום, אביחי סטולרו, רוני יצחקי יהודה סייג ואחרים, היו אמורים לרכוש את הפעילות הקיימת של מיינרום בתחום ההובלה הימית ומיינרום הייתה צריכה להישאר שלד בורסאי, כלומר חברה נסחרת בבורסה ללא פעילות ממשית. את השלד הייתה אמורה לקחת אור ותמורת הקצאת מניות שתבוצע להחזיק 90% ממיינרום תמורת מניות אור סיטי נדל"ן אותם תמזג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות