אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיג'ו, פיאט וג'נרל מוטורס רשמו את הירידות החדות ביותר במכירות באירופה

פיג'ו, פיאט וג'נרל מוטורס רשמו את הירידות החדות ביותר במכירות באירופה

המכירות בנובמבר נפלו ב-3% ל-1.07 מיליון כלי רכב, מ-1.10 מיליון שנה שעברה, זו הירידה החדה ביותר מאז יוני השנה

16.12.2011, 13:31 | סוכנויות הידיעות

פיג'ו, פיאט וג'נרל מוטורס רשמו את הירידות החדות ביותר במכירות באירופה, מזה חמישה חודשים, בעוד כלכלת היבשת מתקרבת יותר למיתון.

על פי נתוני איגוד יצרני הרכב האירופי (EAMA) רישום המכירות בנובמבר נפל ב-3% ל-1.07 מיליון כלי רכב, מ-1.10 מיליון שנה שעברה, זו הירידה החדה ביותר מאז יוני. המכירות ב-11 החודשים עד כה של השנה ירדו ב-1.1% ל-12.6 מיליון רישומים. לדברי האנס – פטר וודניאוק, אנליסט בחברת פיירסרץ' בגרמניה, כל עוד יצרניות הרכב לא יבצעו הפסקות מתוכננות בייצור בחודש דצמבר, "המלאי יהיה גבוה מדי, וזה לא טוב לקראת התחלת שנה חדשה".

בארבעה מתוך חמשת השווקים הגדולים ביותר באזור נרשמה ירידה במכירות. צרפת ואיטליה מובילות את הירידות עם נפילה של 7.7% ו-9.2% במכירות בהתאמה. בבריטניה נרשמה נפילה של 4.2% במכירות, ובספרד 6.4%. יוצאת הדופן היחידה היא גרמניה, שוק הרכב הגדול באירופה שדווקא צמחה ה-2.6%.

בשל הירידות, פיג'ו ורנו, יצרניות הרכב הגדולות בצרפת, מורידות בתפוקה בניסיון להוריד את רמות המלאי. ואילו פיאט האיטלקית מנסה למתן עלייה בחובות לאחר ששוק הרכב המקומי מתקרב לשפל של 30 שנה.

מכירות של פג'ו, יצרנית הרכב השנייה בגודלה באירופה, צנחו ב-13%, בעוד שמכירות של פיאט נפלו ב-12%. ג'נרל מוטורס האמריקאית, שהמותגים הבולטים שלה באירופה כוללים את אופל דיווחה על ירידה של 11% במכירות ביבשת. בחודש שעבר דיווחה החברה כי המכירות העולמית שלה צפויות להישאר השנה ללא שינוי, אך החולשה באירופה תפגע בהכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות