אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישר: "אם משפחות שולטות במשק זה יכול להוביל להאטה בחדשנות" צילום: מיקי אלון

פישר: "אם משפחות שולטות במשק זה יכול להוביל להאטה בחדשנות"

נגיד בנק ישראל בכנס בנושא ממשל תאגידי: "יש כלכלות שדומות לריכוזיות בישראל כמו הונג קונג שהן מצליחות למרות אחוז הריכוזיות הגבוה. זה לא אומר שזה רצוי"

18.12.2011, 10:19 | תומר אביטל

"תמיד יש 8 נושאים בראש סדר העדיפיויות בישראל, ובדרך כלל לא משתעממים. ואם יש לנו בעיה קשה לפתירה בבנק ישראל, אז אומרים לי הקולגות שלי: לפחות מעניין לך. כיום הנושאים של ריכוזיות, אי שוויון ויוקר המחיה נמצאים בראש", כך אמר נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בכנס בנושא ממשל תאגידי בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.

פישר ציטט ממחקרים שונים בנושא ממשל תאגידי ודיבר על מקרים בהם טייקונים שולטים בחברות אף שהשקיעו בהן הון מצומצם. "אם משפחות שולטות בחלקים של המשק זה יכול להוביל לבעיות מקרו, כמו האטה בחדשנות. עם זאת, יש כלכלות שדומות לריכוזיות בישראל כמו הונג קונג שהן מצליחות למרות אחוז הריכוזיות הגבוה. זה לא אומר שזה רצוי. אתה יכול להיות כמו אחרים, אבל אתה יכול לעשות טוב יותר".

פישר סקר בהמשך את מסקנות הביניים של ועדת הריכוזיות והסביר כי "הוועדה סיימה את השימועים וכותבת כעת את מסקנותיה הסופיות. יש עוד נושאים שנמצאים בדיון ונראה לאן זה יגיע. דו"ח הביניים נכתב במקצועיות רבה אבל צריך לחכות לדו"ח סופי". לאחר מכן עבר פישר לנתח את המחאה החברתית שפרצה בקיץ, וסיפר לנוכחים על ועדת טרכטנברג. "זו ישראל- קורה משהו אז מקימים ועדה", התלוצץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות