אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמת השרון: המאכערים גורשו ומתחם הצעירים שוחרר צילום: צביקה טישלר

רמת השרון: המאכערים גורשו ומתחם הצעירים שוחרר

ראש העיר עיכב את הפרויקט לפינוי בינוי שכולל 436 יחידות דיור בשכונת מורשה, בעקבות תלונות של תושבי המקום לפיהן מאכערים קיבלו דירות בתמורה להחתמת הדיירים

18.12.2011, 13:49 | דותן לוי

בעיכוב של כשנה, פרויקט לפינוי בינוי במתחם הצעירים ברמת השרון יוצא לדרך ומופקד בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב.

הפרויקט שאושר לפני כשלוש שנים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עמד בחודשים האחרונים לפני הפקדה לוועדה המחוזית, אך בעקבות תלונות שהגיעו מתושבי המתחם אל ראש העיר איציק רוכברגר, על מעורבות של מאכערים בפרויקט, הוא עיכב את קידומו.

התלונות היו כי המאכערים החתימו את הדיירים על ייפוי כוח המאפשר להם ניהול משא ומתן עם החברות הקבלניות.  בהמשך, כאשר נבחרה החברה היזמית, הם סגרו עם היזמים שנבחרו כי יקבלו מספר דירות כתמורה על פעילותם. בעקבות זאת, ראש העיר החליט לעצור את הפרויקט עד לבירור הנושא. בעיריית רמת השרון אמרו אתמול, כי "הנושא הוסדר, המאכערים לא יקבלו דירות בפרויקט ולכן ראש העיר אישר את חידוש הפקדתו לוועדה מחוזית".

מתחם הצעירים ברמת השרון משתרע על 42 דונם ברחוב השח"ל שבשכונת מורשה. הרחוב הוכרז בשנת 2006 על ידי משרד השיכון כמתחם המיועד לפינוי בינוי. במסגרת התוכנית יפונו כ-106 יחידות דיור וייבנו 436 יחידות דיור בסך הכל, כלומר יחס של כ-1:4 (4 דירות חדשות שיבנו על כל דירה קיימת).

הפרויקט יכלול ארבעה בניינים בני 22 קומות ועוד שלושה בניינים מדורגים בני 8 קומות. את תכנון המתחם החלה לקדם עיריית רמת השרון כבר לפני 11 שנה יחד עם משרד ארכוד אדריכלים ובשיתוף התושבים. בהמשך הוציאו התושבים מכרז בליווי של עו"ד ערן באלינט ממשרד שבלת ושות'. לביצוע הפרויקט בו התמודדו כ-14 חברות וגינדי השקעות הוכרזה כזוכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
למתווך מספר 8
נכון זו לא עבודה קשה אבל אנו לא רוצים לתת לכם 5 דירות מהפרויקט נקודה בגלל זה אני הולך עכשיו ( היום בזה הרגע )במקום למסיבת חנוכה עם הילדה אני הולך להחתים אנשים ובחינם . הרווח שלי זה הדירה שלי והרווח של כוווולם זו הדירה שלהם והרווח של הקבלן זה כמה שיותר משתלם ( אם לא הוא לא בא ) וללא מאכרים וכך הפרויקט ישתלם ויזוז קדימה בעזרת השם
פלוני אלמוני  |  19.12.11
8.
למספר 3 למה אתה תוקף את מספר 1
מה זה שייך האם רמת השרון מספר 1 או לא או אולי המיים שלהם הכי טהורים זה לא העיקר זאת תעודת ענייות לשמוח על תקופה כול כך גדולה תקרא שוב את תגובה מספר 1 כול זה צריך להיסתיים מקסימום ב7 שנים וזה בהגזמה אני מתכוון ממתי שהדיירים החליטו ועד שניכנסו לדירה זאת גדולה
הבווורר  |  18.12.11
לכל התגובות