אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - בעלי איגרות החוב של טאו מאיימים: נעמיד אותן לפירעון מיידי צילום:צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט" - בעלי איגרות החוב של טאו מאיימים: נעמיד אותן לפירעון מיידי

ב-1 בינואר תכונס אסיפה משותפת של מחזיקי איגרות החוב מסדרות ב' ו-ג' שתצביע על העמדתן לפירעון מיידי ובקשה לפירוק טאו. אתמול ביקש בעלי השליטה בטאו, אילן בן-דב, לדון בהסדר החוב בחברה רק בשבוע הבא

19.12.2011, 11:03 | לירוי פרי

המאבק על טאועולה מדרגה. ל"כלכליסט" נודע כי טאו צפויה לפרסם בקרוב זימון לבעלי האג"ח בו בעלי האג"ח יתבקשו להצביע על העמדת האג"ח לפירעון מיידי וגם להצביע על נקיטת אמצעים משפטיים נגד החברה לרבות פירוק החברה. כינוס בעלי האג"ח יתקיים בבית ציוני אמריקה ב-1 בינואר 2012 בשעה 15:00.

על פי הזימון, בעלי האג"ח יתבקשו להסמיך את הנציגות (עו"ד אמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר, עו"ד אלון בנימיני ורענן קליר ממשרד קליר בנימיני ואדוארד קלר) "לנקוט בהליכים משפטיים להגנת מחזיקי אגרות החוב לרבות יישום ההחלטה להעמדה לפירעון מיידי את מלוא חוב החברה כלפי מחזיקי אגרות החוב... ולרבות הגשת בקשת פירוק כנגד החברה ובכל הליך הדרוש לשם כך בהתאם לשיקול דעתה של הנציגות כדי להגן על זכויות מחזיקי אגרות החוב".

טאו פירסמה אתמול מכתב בו נטען כי בעל השליטה בטאו אילן בן דב "שוקל בחיוב את ההסדר, ואולם נדרש פרק זמן נוסף כדי להשלים את בחינת ההצעה". לפי המכתב, בן-דב לומד את ההצעה ומבקש לקיים דיון בעניינה עם החברה והנציגות בשבוע הבא - לאחר שובו מחו"ל של עורך דינו, יוסי אברהם.

המכתב פורסם בהמשך לחשיפת "כלכליסט" מאתמול בבוקר, ולפיה בן-דב אינו מוכן לחתום על הסדר החוב - בשל דרישתו מטאו שתשעבד נכסים לטובת החלפת הערבות שלו ללאומי בהיקף של 140 מיליון שקל.

תנאים נוספים הם מתן אופציה לבן־דב לרכישת מניות סאני שיזרים לטאו במסגרת ההסדר, תמורת 180 מיליון שקל - סכום הגבוה פי שלושה משוויין הנוכחי. תנאי נוסף של בן־דב הוא הגעה להסדר מקביל עם נושים נוספים של טאו, כמו הבנק הבינלאומי ואקסלנס.

לאחר הפירסום ב"כלכליסט", פירסמה טאו הודעה מטעם לאומיבה הבהיר הבנק כי הוא מתנגד להסכם העקרונות. "בנק לאומי אינו מוכן לדון על הסדר חוב חדש עם החברה. לא ניתן להעמיד את הבנק במצב שבו מוצע הסדר למחזיקי האג"ח העלול לפגוע בבנק. לכאורה, ההסדר מותנה בהסכמת הבנק, אבל למעשה החברה הטילה את האחריות למצב ההסדר לפתחו של הבנק ואם לא יסכים הבנק לשינוי בהסכם פירעון החובות ולגריעת זכויותיו התקפות על פי דין, ישתמע מכך, שהאחריות לאי הגעה להסדר עם מחזיקי איגרות החוב היא של הבנק. מצב זה אינו מתקבל על הדעת", נמסר מהבנק.

בשבוע שעבר הושג הסדר בין טאו, המנוהלת על ידי יוסי ארד, לבין נציגות האג"ח. במסגרת ההסדר סוכמו בין הצדדים כמה נושאים עקרוניים: האג"ח הקיימות כיום מסדרה ב' ו־ג' יוחלפו בשתי סדרות חדשות מסדרה ד' בהיקף של 170 מיליון שקל, וסדרה ה' בהיקף של 78 מיליון שקל.

במסגרת ההסדר אמור בן־דב להעביר לידי החברה 6 מיליון מניות של סאני, כש־5 מיליון מהמניות ישמשו ביטחונות עבור מחזיקי החוב. בן־דב התחייב גם להשקיע בטאו כ־20 מיליון שקל כנגד הקצאת מניות. סכום זה ישמש את החברה אך ורק לצורך פירעון תשלומי הריבית למחזיקי האג"ח.

במקביל, בן־דב, המחזיק ב־105 מיליון אג"ח של החברה מסדרה ב', ימיר את אחזקותיו למניות על פי תנאי ההמרה שייקבעו במסגרת ההסדר. גם יתרת החוב של החברה־הבת כלפיו, בהיקף 10 מיליון שקל, תומר למניות.

כאמור, עבור מחזיקי האג"ח ניתן שעבוד של 5 מיליון מניות של סאני, ששוויין כיום עומד על כ־50 מיליון שקל. שעבוד נוסף יינתן למחזיקי האג"ח בגין האחזקות בחברת מטעי הדר, ונכס נוסף בחברה קפריסאית המחזיקה בקרקע חקלאית ברומניה.

הסדר החוב שגובש יכלול גם מרכיב של מזומן: טאו תשלם למחזיקים 30 מיליון שקל - 10 מיליון שקל ישולמו במועד ביצוע ההסדר ו־20 מיליון שקל ישולמו עד 2 באפריל 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות