אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.בי.אי: "המחצית השניה של 2012 בשוק המניות תהיה חיובית"

אי.בי.אי: "המחצית השניה של 2012 בשוק המניות תהיה חיובית"

לגבי שוק הנדל"ן בישראל אמר גוזלן כי "החשש הגדול ביותר הוא לא מעלייה של מחירים אלא מהתרסקות. 2013 יותר מסוכנת לשוק הנדל"ן מאשר 2012"

19.12.2011, 12:26 | שי סלינס ויעל חלק
רפי גוזלן כלכלן הראשי החדש של אי.בי.אי. דיבר היום (ב') בכנס של בית ההשקעות בתל אביב לקראת השנה החדשה ואמר כי "בגדול אני מאמין שאנחנו בדרך לשנה חיובית, במיוחד מבחינת שוק המניות במחצית השנה השנייה של 2012. מבחינת אירופה, אין לנו תרחיש של קריסת גוש היורו. אני רואה את התופעות החברתיות בארץ ובעולם הזדמנות לצמיחה בטווח הארוך ולא להאטה".

לגבי שוק הנדל"ן בישראל אמר גוזלן כי "החשש הגדול ביותר הוא לא מעלייה של מחירים אלא מהתרסקות. אפשר לציין ש-2013 יותר מסוכנת לשוק הנדל"ן מאשר 2012".  

אייל קליין אסטרטג ראשי לשווקים בינלאומיים באי.בי.אי התייחס יותר למשבר החובות בגוש היורו: "ייתכן כי ההערכות של מספר בנקים לפיהם היורו צפוי להתחזק ל-1.4 דולרים נובעת מפוזיציה עצמית. אני מאמין כי המגמה של היחלשות היורו והתחזקות הדולר צפויה להמשיך. מבחינת המניות של הבנקים הם יותר מלכודת מהזדמנות. נראה לא מעט הלאמות של בנקים במחצית השנייה 2012".

קליין התייחס לגוש היורו וציין כי "כיום המשבר נראה כמעט בלתי פתיר, המדינות לא מסוגלות להגיע להכרעה מבחינה טכנית או פוליטית. בחצי השנה הקרובה נקבל עוד משברים, פסגות, הצהרות, תקוות ואכזבות. אירופה לא צפויה לפתור את הבעיות שלה בחצי השנה הקרובה והתרחיש הסביר יותר הוא של שקיעה איטית במיתון כבד. הצמיחה תתאפס, האינפלציה תרד ותתאפס אולי עד כדי דיפלציה. בחצי השני של השנה, כשהבנק האירופי יישאר עם הידיים פנויות לטפל במשבר, הבנק המרכזי יתערב, יזרים כסף וזה יעזור מאוד למדינות. המסר לאירופה הוא שאת השנה נגמור במצב יותר טוב, אבל המחצית הראשונה של 2012 עוד תכלול תמונות קשות".

"יהיה אפשר לקנות את הבנקים בזול בשנה הבאה"

אורי ליכט מנהל מחלקת המחקר של אי.בי.אי אמר כי "פיזור נכון בשוק האג"ח יכול להניב תשואות גבוהות בשנה הבאה. סקטור הגז הוא המועדף על ידינו, לעומת ענף התקשורת שהיא פחות מומלצת עקב כך שהפגיעה שם היא רק בשלבים הראשונים. בתחום הפארמה אנחנו מעדיפים את טבע על פריגו. מבחינת תחום הנדל"ן אנחנו מעדיפים חשיפה לחברות כמו עזריאלי, גב ים, אמות ומליסרון – חברות שהן יותר דיפנסיביות".

לגבי הסדרי חוב ציין ליכט כי "חברות צריכות להחזיר את החוב שלהן. בעל עניין צריך לעשות כל שביכולתו כדי להחזיר את החוב. יחד עם זאת לא צריך לשבור את הכלים. מבחינת מדיניות השקעה יש מקום לשלב איגרות בתשואה גבוהה בתיק כי לא כל החברות יפשטו את הרגל".

"הבנקים הישראלים לא יישארו מנותקים מהעולם ואנחנו חושבים שאפשר יהיה לקנות אותם הרבה יותר בזול בעתיד. בסקטור התקשורת עברנו רק את השלב הראשון של הפגיעה בחברות התקשורת והן עדיין לא מעניינות להשקעה. בזק תחלק תשואות דיבידנד של מעל 15% בשנים הקרובות וזה אטרקטיבי, הוט שהשלימה את רכישת מירס היא רכישה בסיכון מעט יותר גבוה".

"חברות הנדל"ן הדפנסיביות כמו עזריאלי, גב ים, מליסרון ואמות מומלצות להשקעה. בתחום הפארמה אנו חושבים שטבע לקראת שנה טובה, פריגו נראת לנו יקרה. בחברות האחזקה- יתרכזו בעיקר בגלגול חוב ושינוי מבני ופחות תהליכים פיננסים. מי שידע לזהות נכון איפה יהיו השינויים המבניים, איזה חברות נמצאות תחת סכנה פגיעה- יוכל להרוויח כסף, כמו הצעת הרכישה של דסק"ש לכור, יהיו הזדמנויות נוספות כאלה גם בעתיד בקבוצה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות