אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: ראש המטה של שר האוצר תופס טרמפ לא קונבנציונאלי צילום: אוראל כהן

דיבידנדים: ראש המטה של שר האוצר תופס טרמפ לא קונבנציונאלי

דוד שרן החליט לתפוס טרמפ עם צדיק בינו, מבעלי הבינלאומי ופז, למרות ההנחיה של יו"ר ועדת הריכוזיות לא להפגש עם אנשים המושפעים ממסקנותיה. וגם: עו"ד אורי כליף מתרחק מצבי ויליגר ואיך מתכוונת פנינה רוזנבלום לחגוג יומולדת 57?

20.12.2011, 08:42 | תומר אביטל

נסיעת מבחן

לדוד שרן, ראש המטה של שר האוצר יובל שטייניץ, קשה ללכת ברגל. אחרת קשה להסביר מה גרם לו לפני כשלושה שבועות לקפוץ לטרמפ ברכבו של הטייקון צדיק בינו, מבעלי הבינלאומי ופז, ולנסוע עימו מרחק של כמה מאות מטרים.

בינו בדיוק סיים פגישה בבית קפה ברחוב הארבעה בתל אביב עם הלוביסט תומר עמיר, ככל הנראה בענייני בנק ההשקעות שעמיר מקדם עם זוהר גושן. כשיצא בינו לרכבו, מלווה בעמיר, פגשו בשרן. הם אספו אותו לנסיעה של כמה מאות מטרים עד לקריית הממשלה שברחוב המקביל, בטווח של 5 דקות הליכה.

צדיק בינו, צילום: עמית שעל צדיק בינו | צילום: עמית שעל צדיק בינו, צילום: עמית שעל

נסיעה קצרה אמנם, אבל כזו שעלולה להרגיז את יו"ר ועדת הריכוזיות חיים שני, שביקש מחברי הוועדה שלא להיפגש עם אנשים המושפעים ממסקנותיה. שרן אמנם אינו חבר בוועדה, אך הוא צמוד דרך קבע לאזנו של הרגולטור האחראי על הוועדה - שר האוצר יובל שטייניץ.

מצד שני, בהחלט ייתכן שהדיון כלל לא עסק בהמלצות הוועדה, אלא בנגזרות אפשריות של מסקנותיה. למשל: כיצד בנק ההשקעות ההולך ומוקם יוכל לסייע במכירת האחזקות של בינו בבינלאומי או בפז.

בינו ושרן מסרו כי לא התקיימה פגישה. עמיר לא הגיב עד מועד סגירת הגיליון.

תומר אביטל

אורי כליף מתרחק מצבי ויליגר

חודשים ספורים לאחר שפורסם כי איש העסקים וטייקון הטונה צבי ויליגר מאשים את עורך דינו לשעבר בהונאה, ל"כלכליסט" נודע כי אותו עורך דין, אורי כליף, סגר כנראה את משרדו והחליט לעזוב את ישראל.

צבי ויליגר, צילום: עמית שעל צבי ויליגר | צילום: עמית שעל צבי ויליגר, צילום: עמית שעל

ויליגר וכליף - המתמחה במיסוי בינלאומי - עדיין מנהלים סכסוך בבית המשפט, שבמסגרתו טוען ויליגר כי כליף הונה אותו בעסקת נדל"ן ברומניה. לפני שלושה שבועות קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי כליף ישלם לוויליגר 13 מיליון שקל.

מעו"ד כליף לא ניתן היה להשיג תגובה. מי שמייצג אותו בתיק מול ויליגר, עו"ד מישל אוחיון, מסר בתגובה: "בשנה האחרונה התרחבה משמעותית פעילותו של עו"ד כליף בחו"ל וכן הוא החל לימודיו לדוקטורט. הדבר הצריך העתקת מקום פעילותו ללונדון, שם מרכז חייו. פעילות המשרד שעו"ד כליף ייסד בישראל הועברה לשותפיו לשעבר. עו"ד כליף שכר את עוה"ד מישל אוחיון וש. הורוביץ כדי לבטל את פסק הדין שניתן נגדו בהיעדר הגנה ובשעה שהוא מתגורר בלונדון, וכדי לתבוע מוויליגר את הנזקים שגרם לו".

מארק שון

שוני אלבק מתבדח

שוני אלבק, מי שהיה היועץ המשפטי לרשות ניירות ערך ועבר לתפקיד בכיר באי.די.בי, הרשה לעצמו אתמול בכנס בנושא שימוש במידע פנים שנערך בבורסה לניירות ערך בתל אביב לשחרר קצת את העניבה. בעת נאומו בנושא האכיפה המינהלית אמר: "זאת פעם ראשונה שאני יכול לומר שדעתי אינה בהכרח דעת הרשות", ועורר פרץ צחוק מהקהל. בין הנוכחים: יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר, היו"ר לשעבר משה טרי, המשנה למנכ"ל אי.די.בי אייל סולגניק, פרופ' עמרי ידלין, ומנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות ניירות ערך יעל אלמוג.

איתי הר־אור

קורעים את העיר

אנשי ונשות עסקים פשטו ביום שישי האחרון על מתחם התחנה בתל אביב, לאחר שהוזמנו לסיור מודרך על ידי עמותת "יד יצחק בן צבי" בשכונת נווה צדק. בין היתר ביקרו גם במוזיאון נחום גוטמן ובביתו של ש"י עגנון ודנו בנושאי שימור והתחדשות העיר. בין המשתתפים: נאוה ברק ושלום זינגר, אלפרד אקירוב, חיים הייטנר, דורון ספיר, ג'ניס ודני גילרמן, יגאל ברייטמן, דן פרופר, עמוס שפירא, אילן בירנפלד, רימון בן שאול וחנה ובני פרי־זן.

פנינה חוגגת עד 120

פנינה רוזנבלום, צילום: אלכס קולומויסקי פנינה רוזנבלום | צילום: אלכס קולומויסקי פנינה רוזנבלום, צילום: אלכס קולומויסקי

פנינה רוזנבלום, תמיד אשה, תציין בסוף החודש יום הולדת 57. החגיגות ייערכו בצהרי שישי הקרוב במסעדת התרנגול הכחול בתל אביב. כמקובל במאיון, רוזנבלום הנחתה את 30 חברותיה שהוזמנו לאירוע, ובהן ג.יפית, אילנה אביטל, גלית עצמון וברוריה לקנר, להימנע מלהביא מתנה. שלא כמקובל במאיון, הן נדרשו על ידי מארגנות האירוע לשלם עבור המנה במסעדה. המחיר: 120 שקלים, לא לפני שרוזנבלום עצמה וידאה שזהו המחיר הנמוך ביותר שהמסעדה יכולה להציע לה ולחברותיה המעושרות. חפיף.

רוזנבלום בחרה שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות