אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוינטר ונגב קרמיקה יתנו חסות למשתתפי ראלי דקאר צילום: אי פי אי

פוינטר ונגב קרמיקה יתנו חסות למשתתפי ראלי דקאר

הראלי, הנחשב לאחד מהקשים בעולם מירוצי השטח, יחתוך חלקים נרחבים מיבשת דרום אמריקה

20.12.2011, 10:49 | תומר הדר

פוינטר, חטיבת האיתור והשבת כלי רכב גנובים מקבוצת שגריר, ונגב קרמיקה, נותנות חסות לצוות של רז הימן והלל סגל אשר משתתפים בפעם הראשונה בראלי דקאר דרום אמריקה, שיעבור בארגנטינה צ'ילה ופרו. מדובר בראלי הבינלאומי ה–16 במספר של הצוות שיוזנק ב–1 לינואר 2012 במר דל פלאטה ארגנטינה ויסתיים בלימה בירת פרו.

בפעם הראשונה בהיסטוריית מירוצי השטח העניק משרד התרבות והספורט בראשות השרה לימור לבנת סכום של כ–300 אלף שקל להימן ולסגל, משתתפי צוות "פוינטר נגב" אשר תייצג באופן רשמי את מדינת ישראל.

הימן וסגל הינם נהגי השטח הבכירים והמעוטרים ביותר בישראל, זוכי פרס שרת התרבות והספורט לספורטאים מצטיינים ב-2009. השניים ייצאו ברכב T1.2 (רכבי אב טיפוס מבנייה עצמית בעל מנוע דיזל) שהוכן על ידם במשך תקופה ארוכה למירוץ. מדובר באב טיפוס בעל שלדת צינורות עליה הורכבו מכלולים מכניים של מיצובישי פג'רו. לרכב מנוע טורבו חדש של BMW בנפח של 3000 סמ"ק 6 צילנדרים ו–250 כ"ס עם מחשב בעל תוכנת מירוצים מיוחדת . לרכב שודך גיר של מיצובישי פג'רו חדש לחלוטין. צריכת הדלק תעמוד על כ–3.5 ליטר לק"מ בזמן המירוץ.

דקאר 2012 יחתוך חלקים נרחבים מיבשת דרום אמריקה על פני כ-9000 ק"מ בקטעים מדודים ובקטעי קישור ב–15 ימים.

הראלי נחשב לאחד הקשים בעולם מירוצי השטח, ושייך לסדרת הראלים DAKAR SERIES באירגון A.S.O, העומד מאחורי ראלי הדקאר. בראלי יתחרו השנה מספר שיא של משתתפים: 170 כלי רכב, 75 משאיות ו- 230 אופנועים המלווים על ידי צי של מאות צוותים, רכבי סיוע ומנהלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות