אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: AT&T לא תרכוש את T-mobile USA צילום: בלומברג

סופית: AT&T לא תרכוש את T-mobile USA

עם זאת, AT&T תרשום הוצאה בגובה 4 מיליארד דולר לכיסוי הוצאות על ביטול הרכישה מדויטשה טלקום

20.12.2011, 10:43 | סוכנויות הידיעות

AT&T ביטלה את הצעתה לרכוש את טי–מובייל יו.אס.איי (T-mobile USA), לאחר שנתקלה בהתנגדות עזה מצד הממשל האמריקאי. במידה שרכישת טי–מובייל מדויטשה טלקום הגרמנית הייתה יוצאת לפועל, AT&T הייתה הופכת לחברת הסלולר הגדולה בארצות הברית. כעת היא נחשבת לספקית השנייה בגודלה, ואילו טי–מובייל היא הרביעית. ההודעה פורסמה לאחר סגירת השווקים אמש. מהחברה נמסר כי תרשום הוצאה בגובה 4 מיליארד דולר לכיסוי תשלום הביטול לדויטשה טלקום.

עם זאת, ענקית הסלולר מסרה כי פעולות הממשל לחסימת העסקה אינם משנים את האתגרים שעומדים בפני תעשיית הטלפונים הניידים, שלטענתם מחייבים הרחבת גלי האתר.

העסקה המתוכננת הוכרזה לראשונה במרץ, אולם היא נתקלה בהתנגדות מצד משרד המשפטים וועדת התקשורת הפדראלית (FCC). ב-31 באוגוסט, משרד המשפטים הגיש תביעה לחסימת המיזוג, בטענה שהוא יפחית את התחרות ויוביל לעליות מחירים. בחודש שעבר, החברות הסירו את הבקשה שהגישו לוועדת התקשורת, לאחר שיו"ר הוועדה הביע אף הוא התנגדות לעסקה, בטענה שתוביל לפיטורי עובדים. מנגד טענו ב-AT&T כי המיזוג למעשה יצור עשרות אלפי מקומות עבודה בשלבי האינטגרציה ושדרוג הרשתות ואף הבטיחו להחזיר 5,000 משרות שהעבירו מחוץ לארה"ב.

מדויטשה טלקום נמסר כי ימשיכו לדווח על התוצאות הפיננסיות של טי–מובייל כחלק מהפעילות המתמשכת של החברה. כעת נראה שהמועמדת המובילה לרכישת טי–מובייל, ספקית הסלולר הקטנה במדינה, היא ספרינט נקסטל, מפעילת הסלולר השלישית בגודלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות