אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אצטדיון הג'איינטס והג'טס יופעל על ידי אנרגיה סולארית צילום: בלומברג

אצטדיון הג'איינטס והג'טס יופעל על ידי אנרגיה סולארית

חברת NRG אנרג'י תעצב, תתקין ותפעיל מעגל של פאנלים סולאריים, שימוקם מעל לאצטדיון הפוטבול המכיל 82,500 מושבים

20.12.2011, 20:36 | סוכנויות הידיעות

חברת NRG אנרג'י חתמה על הסכם חדש עם מפעילת האצטדיונים ניו מדולאנדס (New Meadowlands Stadium Company), שבמסגרתו חברת האנרגיה האלטרנטיבית תעצב, תתקין ותפעיל מעגל של פאנלים סולאריים, שימוקם מעל לאצטדיון הפוטבול המכיל 82,500 מושבים.

העבודה על "הטבעת הסולארית" - שתשנה צבעים על פי הקבוצה המארחת בכל משחק - תחל באביב 2012 ותושלם עד אוגוסט. הטבעת הסולארית תכלול קרוב ל-1,500 פאנלים שיצליחו לייצר כמות חשמל הגבוהה פי 25 מהכמות הדרושה למערכת תאורת ה-LED והתצוגה המשולבת של האצטדיון.

אצטדיון ניו מדולאנדס, שנבנה בעלות של 1.6 מיליארד דולר ופתח את שעריו באפריל 2010, הוא האצטדיון היחיד בליגת הפוטבול ששתי קבוצות חולקות אותו - הניו יורק ג'יאנטס וניו יורק ג'טס.

באוגוסט 2010 חברת הביטוח מטלייף חתמה על חוזה לזכויות השם תמורת 20 מיליון דולר בשנה, מאז שמו הרשמי של האצטדיון שונה לאצטדיון מטלייף.

"ההתקנה יוצאת הדופן הזו באצטדיון הגדול ביותר ב-NFL, ביתם של שתיים מהקבוצות המפורסמות ביותר באמריקה, יותיר רושם סולארי ייחודי על המודעות של אוהדי הספורט ברחבי ניו יורק ובשאר המדינה", מסר נשיא ומנכ"ל NRG דיוויד קריין. "אנחנו שמחים להיות שותפים של הג'יאנטס והג'טס בחשיפת מיליונים לדרכים החדשניות שבהן ניתן להשתמש באנרגיה סולארית כדי לעזור להעניק חשמל למדינה".

מנכ"ל הניו יורק ג'טס וודי ג'ונסון הוסיף: "המטרה שלנו היא לספק לאוהדים את חווית צפיית המשחק הטובה ביותר, שהיא מרגשת, מהנה וידידותית לסביבה. השותפות שלנו עם NRG אנרג'י מדגימה את המחויבות שלנו לנושא, ובכוונתנו להמשיך לחקור יוזמות ידידותיות לסביבה כדי להפוך את אצטדיון מטלייף לטוב ביותר בעולם.

לכך הצטרף גם נשיא האצטדיון מארק למפינג: "חזון ירוק עבור אצטדיון מטלייף מקורו במחזור הראשון של הפיתוח שלנו. ב-2012 אנרגיה סולארית בת קיימא תהפוך לממשית, ואנחנו שמחים להיכנס להרפתקה המשמעותית הזו עם NRG ויטאליטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות