אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט קיבלה רישיונות מותנים להקמת מערכות סולאריות בהשקעה של 20 מיליון שקל

אנלייט קיבלה רישיונות מותנים להקמת מערכות סולאריות בהשקעה של 20 מיליון שקל

הרישיונות הם להקמת שלוש מערכות בינוניות בהיקף כולל של 3.23 מגה-וואט בשותפות שווה עם קיבוץ יזרעאל; התקבולים ממכירת החשמל לחברת החשמל מוערכים ב-3 מיליון שקל לשנה

21.12.2011, 09:37 | כתב כלכליסט

חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום הודיעה היום (ד') כי קיבלה רישיונות מותנים מרשות החשמל להקמת שלוש מערכות סולאריות בינוניות בהיקף כולל של כ- 3.23 מגה-וואט, בשותפות עם קיבוץ יזרעאל, בעלות של 40-35 מיליון שקל.

התקבולים הכוללים ממכירת החשמל לחברת החשמל בגין שלושת המתקנים במצטבר למשך 20 שנה מוערכים בעד 120 מיליון שקל (6-5 מיליון שקל לשנה), בהתאם לתעריפים שייקבעו ע"י רשות החשמל.

חלקה של אנלייט בהשקעה ובתקבולים הינו 50%, שכן הפרוייקט, הכולל את שלושת המערכות, הינו בבעלות משותפת של אנלייט אנרגיה מתחדשת (50%) ושל קיבוץ יזרעאל (50%).

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, מסר כי "בשנה האחרונה הרחבנו את חלקנו בפרויקטים לתכנון והקמה של מערכות בינוניות בישראל, כולם בבעלות מלאה או חלקית של החברה. פרויקטים מסוג זה דורשים השקעות משמעותיות בטווח המיידי מחד, ומאידך, מבטיחים הכנסות קבועות ממכירת חשמל למשך 20 שנים. עד למועד זה קיבלנו 12 רישיונות מותנים מרשות החשמל למערכות בינוניות, בהספק מצטבר של למעלה מ- 16 מגה וואט."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות