אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המקררים שסבסד משרד האנרגיה אזלו בתוך שבועיים צילום: אביגיל עוזי

המקררים שסבסד משרד האנרגיה אזלו בתוך שבועיים

לפי מקורות במשרד האנרגיה והמים, בתוך פחות מחודש החליפו 25 אלף משפחות את המקרר הישן שלהם באחד חדש וחסכוני יותר

21.12.2011, 14:19 | ליאור גוטמן

חברת ברימאג, יבואנית מקררי LG ו-BEKO, הודיעה הבוקר (ד') שמלאי המקררים שמשתתפים במבצע משרד האנרגיה והמים (שמו החדש של משרד התשתיות) לחיסכון בחשמל אזלו מהמחסנים.

לטענת החברה, בשבועיים האחרונים היא מסרה כ-12 אלף יחידות, הכמות החצי-שנתית אותה התחייב משרד האנרגיה והמים לסבסד. "מבחינתנו מדובר בהצלחה שכן השגנו את המטרה - לעורר את מודעות הציבור בנושא ולהעביר מסר חשוב שיעורר את האדישות בנוגע לחשיבות שימוש במכשירים בעלי דירוג אנרגטי גבוה", אמר רפי פרידמן, מנכ"ל ברימאג.

מקורות במשרד האנרגיה והמים מודים שהכמות השנייה של מכרז המקררים, הפעם מתוצרת סמסונג, נמסרה כמעט כולה על ידי הזוכה השני במכרז שלה. התוצאה: בתוך פחות מחודש החליפו 25 אלף משפחות את המקרר הישן שלהם באחד חדש וחסכוני יותר.

מבצע המקררים הושק לפני כשבועיים אבל יצא רשמית לדרכו בשבוע שעבר, במסגרתו קיווה משרד האנרגיה והמים לעורר מודעות להתייעלות אנרגטית. שר האנרגיה לנדאו כינה את המהלך "צעד חברתי גרידא שמכוון למשפחות מעוטות הכנסה".

גובה הסבסוד המקורי היה 60% ממחיר הממוצר (מקרר בנפח שנע בין 375 ל-550 ליטר, תלוי בצרכי המשפחה) כאשר שתי החברות שזכו במכרז התחייבו להוביל את המקרר החדש לבית הלקוח, לפנות את הישן ולגרוט אותו לפסולת ברזל.

בחודשיים הקרובים אמור לצאת מכרז לסבסוד (40%) של כ-10,000 מזגנים, ולאחריו עוד מכרז לסבסוד רכישה של כ-50 אלף מקררים, הפעם ברף נמוך יותר מהיום - כ-30%.

משרד האנרגיה והמים מקווה שהחלפת המוצרים החשמליים הישנים תוביל בסופו של דבר להורדת צריכת החשמל הארצית. מכרזי המקררים חייבו אספקת מוצר בעל דירוג אנרגטי גבוה (A או B).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות