אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הפועל קטמון והפועל ירושלים יתאחדו? צילום: יואב גלאי

האם הפועל קטמון והפועל ירושלים יתאחדו?

אחרי ארבע שנות פילוג התגברו הקולות מצד האוהדים לאחד מחדש את הקבוצה. הפורומים גועשים

21.12.2011, 18:25 | כתב כלכליסט

אחרי ארבע שנות פילוג יצאו בסוף השבוע האחרון בפעם הראשונה אוהדי הפועל ירושלים ואוהדי הפועל קטמון בקריאה משותפת להנהלות שתי הקבוצות לבצע איחוד.

קבוצת האוהדים אף פתחה דף פייסבוק בו היא קוראת להצטרפות אוהדים משתי הקבוצות למהלך (https://www.atzuma.co.il/adom). מארגני העצומה שקראו לעצמם "אדום עולה ביחד" ציינו כי במהלך שלושת ימי הפעילות הצטרפו לקריאה כ-250 אוהדים משתי הקבוצות.

הדיונים בנושא בפורום של הפועל קטמון גועשים. מה שבטוח זה שאוהדי הפועל קטמון לא יקבלו להנהלת הקבוצה שלהם את יוסי סאסי, הבעלים של הפועל ירושלים.

הסכסוך החל בסיום עונת 2006/7 אז ירדה הפועל ירושלים לליגה הארצית. באותה עונה, עקב אי שביעות רצון מהנהלת הקבוצה ובעיקר מהתנהלותם של הבעלים יוסי סאסי וויקטור יונה, קראו האוהדים האדומים לשניים לפנות את מקומם ולהקים קבוצת אוהדים.

ככל שהתנגדותם של סאסי ויונה היתה עיקשת, כך התגברה מחאת האוהדים ורעיון הקמת קבוצת האוהדים תפס תאוצה. האוהדים בחרו נציגים משלהם והקימו קבוצה. לאורך השנים הגישה קבוצת הפועל קטמון מספר הצעות לסאסי כדי לאחד את הקבוצות - אך סאסי סירב למכור.

 הפילוג בין הקבוצות הביא לאנטגוניזם בין שני מחנות האוהדים. למרות ניסיונות גישור של אנשי ספורט מוכרים בעיר, הפך הנתק קיצוני יותר, כשכל צד מכנה עצמו "הפועל ירושלים האמיתית". 

עונת 2010/11 הייתה עונה מוצלחת להפועל ירושלים ולהפועל קטמון. שתי הקבוצות הצליחו לעלות ליגה די בקלות. גם עונת 2011/12 נחשבת נכון לרגע זה למוצלחת. הפועל קטמון מובילה את הטבלה בליגה א' והפועל ירושלים ממוקמת במקום הרביעי בליגה הלאומית, כאשר רק שתי נקודות מפרידות בינה לבין המקום הראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות