אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הוציא צו הדוחה את הטקס בבורסה בר"ג לכבוד צבי בר צילום: שאול גולן

ביהמ"ש הוציא צו הדוחה את הטקס בבורסה בר"ג לכבוד צבי בר

ראש עיריית רמת גן חשוד בפלילים, ולפי השופט "הפגיעה בראש העירייה תהיה עמוקה יותר אם יהיה צורך באקט של הסרת השלט וביטול השם"

21.12.2011, 17:59 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציא היום (ד') צו ביניים הדוחה את קיום הטקס שתוכנן למחר במתחם הבורסה ברמת גן, במסגרתו היו אמורים לקרוא את המתחם על שמו של ראש העיר החשוד בפלילים, צבי בר.

"מעבר לעניין הסימבולי של קיום טקס והמשמעות לכך, הרי ברי כי השיקולים שיצטרכו להישקל, אילו התקיים כבר הטקס והושם השלט, הם אחרים מאלה שצריך לשקול בטרם נערך הטקס", כתב השופט קובי ורדי בהחלטה, "קביעת השלט וקיום הטקס יוצרים מעשה שגם אם הוא לכאורה, מבחינה פיזית, הפיך (שכן ניתן כמובן להוריד אותו), הרי מבחינת המעשה עצמו - עריכת טקס והורדת השלט לאחר מכן - עמוקה הרבה יותר וקשה הרבה יותר".

השופט הוסיף, כי "לטעמי, דווקא הפגיעה בראש העירייה תהיה עמוקה יותר אם יהיה צורך באקט של הסרת השלט וביטול השם". עוד אמר, כי "לא ניתן להתעלם מכך שהחגיגה הקבועה למחר איננה עוסקת רק בטקס לקריאת מתחם הבורסה על שם ראש העיר, אלא גם, ואולי בעיקר, בקבלת פנים חגיגית לציון תשעים שנה להיווסדה של רמת גן...בלא להכריע בשלב זה האם דובר במחטף, כפי שטוענת עמותת אומ"ץ, הרי אין כל בהילות או דחיפות לקיום הטקס".

עמותת אומ"ץ הגישה עתירה בהולה כדי למנוע את קריאת המתחם על שמו של בר. עו"ד אבינעם מגן אמר היום במסגרת הדיון, כי "קיבלנו מידע שלשכת ראש העיר הפכה אתמול בלילה לחמ"ל שמטרתו לגייס הפגנה באולם בית המשפט. מישהו מנהל מאחורי הקלעים את הדברים ודואג שיהיה תזמון מדהים בין הליכי האישום נגדו ובין הליכי הכרזת המתחם על שמו".

עו"ד אילן בומבך שייצג את בר בדיון, אמר כי "באים ומגישים עתירה ב-18 בחודש, ימים אחדים לפני הטקס, שצריך להיות ב-22. זה לא רק שיהוי, זה הרבה יותר". בומבך אמר בהמשך, כי "באים ומכלימים ראש עירייה בישראל. מר בר שירת נאמנה 22 שנה, משנת 1989 ועד היום. חמש קדנציות. אפשר למחוק עבר מפואר כזה? אפשר להשפיל עד עפר איש כזה? הרבה ראשי עיריות היתה המלצה להגיש נגדם כתב אישום, ובשימוע הכל התהפך".

ביום שישי האחרון הוגש כתב אישום ראשון בפרשת צבי בר נגד עמנואל ארביב. לבסוף החליט השופט לדחות את קיום הטקס עד לדיון בעתירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות