אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: לשכת עוה"ד או לשכת העבודה? צילום: בועז אופנהיים

דיבידנדים: לשכת עוה"ד או לשכת העבודה?

וגם: החנוכיה הגרנדיוזית של אפריקה ישראל, הדלקת הנרות בטרמינל 3 והגינונים הבריטיים של אלכס גלעדי

22.12.2011, 08:44 | יסמין גיל

לשכת העבודה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, ממשיך במאמצים קדחתניים להסדיר תפקיד בכיר לעוזרת האישית שלו, עו"ד נעמי עיני, שליוותה אותו בתפקידו הקודם כיו"ר ועד מחוז תל אביב.

לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי ברזילי פעל לייצר תפקיד חדש בלשכה, של משנה למנכ"ל, במטרה לקדם את עיני, וביקש להקצות לו לא פחות מחצי מיליון שקל לצורך כך (42 אלף שקל לחודש). לשם השוואה, עלות שכרה של מנכ"לית הלשכה עו"ד לינדה שפיר עומד כיום על 900 אלף בשנה (וזאת לאחר שקוצץ ב־10%).

האופוזציה בלשכה סיכלה את כוונתו של ברזילי וסירבה לאשר לו את התקן החדש, אך ברזילי לא מתייאש. בכירים בלשכה אמרו ל"כלכליסט" כי בימים האחרונים החל ברזילי לבדוק מול מקורביו וגורמים נוספים את האפשרות להחליף את מנכ"לית המכון להשתלמות של הלשכה, עו"ד מירי חדד, שעלות שכרה עומדת על כ־450 אלף שקל בשנה, ובכך תתפנה משרה בכירה שעליה תוכל העוזרת שלו להתמודד.

ברזילי עצמו, בשיחה עם "כלכליסט", הכחיש את הדברים וטען כי הוא לא פועל בנושא, אך סירב לשלול את האפשרות שהעוזרת שלו תקודם לתפקיד זה ואמר כי "אין לדעת מה עשוי לקרות בעתיד". מהלשכה נמסר: "העניין כלל אינו עומד על הפרק. מכון ההשתלמויות פועל כחברת בת עם חברי דירקטוריון עצמאיים שאינם קשורים לראש הלשכה".

ענת רואה

אלכס גלעדי, כמעט לורד

מסיבות סוף השנה האזרחית בלונדון בעיצומן, וביום שני נערכה בסיטי של לונדון ארוחת הערב השנתית של גילדת החרטים (Turners). האירוע נעשה כמובן על פי כללי הטקס הבריטיים המקובלים: חליפות טוקסידו, קידת ברכה למלכה, הרמת כוסית ושאר גינונים. אורח הכבוד, ה"מאסטר", היה הישראלי אילן קריגר מחתמי הביטוח של לוידס.

הדובר הראשי באירוע - שבו נכח גם ה"לורד מאיור" של הסיטי של לונדון דיוויד ווטון - היה חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי. נאומו של גלעדי הרשים כנראה, עד שהאורחים ביקשו שיבוא להרצות גם בארוחות הערב אצלם. אלא שגלעדי העדיף לחזור הביתה, לישראל. עוד אנשי עסקים ישראלים שנכחו באירוע: צבי מיתר ואלון מילר.

 

אילן קריגר ואלכס גלעדי באירוע אילן קריגר ואלכס גלעדי באירוע אילן קריגר ואלכס גלעדי באירוע

 

אנשים מדליקים

 

קנים לתותחים

אפריקה ישראל תעשיות, שבשליטת לב לבייב, ייצרה 13 חנוכיות במשקל 200 ק"ג ובגובה 2.80 מטרים כל אחת, שייתרמו לבסיסי צה"ל. מה ההיגיון שביצירת מפלצות ממתכת בעידן של צמצומים? "עשינו זאת מתוך תקווה שאורן יאיר את לבבות חיילי צה"ל ויתרום לאחדות ישראל", כך הסביר מנכ"ל החברה, אברהם נובוגרוצקי. אוקי נרגענו.

החנוכיה של אפריקה ישראל, צילום: שמוליק ויליאן החנוכיה של אפריקה ישראל | צילום: שמוליק ויליאן החנוכיה של אפריקה ישראל, צילום: שמוליק ויליאן

 

איי אם ליסינג

מי שנשארו בארץ הם 1,000 מעובדיה של קבוצת שלמה Sixt שהשתתפו אתמול באירוע חנוכה במרכז הלוגיסטי של החברה בצריפין. למקום הוזמנו גם ילדים ממשפחות מעוטות יכולת והוענקו להם ממתקים.

הדלקתם לבד?

באווירה של כמעט חו"ל אירח אתמול מנכ"ל אל על אליעזר שקדי את הרב ישראל לאו בטרקלין "המלך דוד" בטרמינל 3 שבנמל התעופה בן גוריון. לאו הדליק נר שני של חנוכה בעוד שחלק מהישראלים עשו את דרכם לשופינג של כריסמס מעבר לים.

מי לא בא? באפט

ואילו הרחק בצפון, התעשיין סטף ורטהיימר הדליק נר ראשון של חנוכה במועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן שבגליל.

סטף ורטהיימר (מימין) וראש מועצת תפן צביקה כהן סטף ורטהיימר (מימין) וראש מועצת תפן צביקה כהן סטף ורטהיימר (מימין) וראש מועצת תפן צביקה כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות