אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האנרגיה יאשר לגוליבר בראשות מאיר דגן לחפש אורניום בנגב צילום: עטא עוויסאת

משרד האנרגיה יאשר לגוליבר בראשות מאיר דגן לחפש אורניום בנגב

החברה הודיעה כי היא צפויה לקבל את ההיתר לחיפוש אורניום באזור שבין ערד לסדום בימים הקרובים. זו הפעם הראשונה שמשרד האנרגיה יתיר לחברה ישראלית לחפש אורניום בשטח המדינה

22.12.2011, 10:25 | מעין מנלה
משרד האנרגיה והמים עומד להנפיק לחברת גוליבר אנרג'י , שבה משמש מאיר דגן יו"ר הדירקטוריון, היתר לחיפוש אורניום בנגב. זו פעם ראשונה שמשרד האנרגיה יתיר לחברה ישראלית לחפש אורניום בשטח מדינת ישראל.

מינהל אוצרות טבע והמפקח על המכרות במשרד במשרד האנרגיה והמים הודיע אתמול לחברת גוליבר על מתן ההיתר הצפוי לחיפוש אורניום עם תשלום אגרה ממשלתית. היום הודיעה החברה כי האגרה שולמה וכי היא מצפה כי ההיתר יתקבל בימים הקרובים. גוליבר מתכננת להעזר במומחים מחו"ל ולייבא ציוד ומכשור מיוחד לצורך החיפושים באזור שבין ארד לסדום.

בקידוח רשיון "מאיה" בנגב, שהזכויות בו היו שייכות לשותפות זרח, התגלו סימנים להימצאות חומר מתכתי בעל רדיואקטיביות גבוהה. הסימנים נמצאו בעומק רדוד ובמסגרת החיפושים מתכוונת גוליבר להרחיב את בור הקידוחו לערוך בדיקות לשם זיהוי המתכות והערכת היקפן.

גוליבר חתמה על הסכם עם שותפות זרח במסגרתו העניקה זרח לגוליבר את זכות השימוש בכל המידע שצברה לצורך חיפוש, כרייה והפקה של מתכות רדיואקטיביות לרבות אורניום. בתמורה להענקת הזכות תקבל זרח תמלוג בשיעור של 12.5% מחלקה של חברת גוליבר מהמתכות הרדיואקטיביות שיופקו וינוצלו על ידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות